Krzysztof Mejer uzyskał poparcie samorządowców i parlamentarzystów

IMG 20220801 101927
Kastelik

Szymon Kastelik

1 sierpnia, 2022

Włodarze Katowic, Sosnowca i Rybnika oraz parlamentarzyści ogłosili swoje poparcie dla Krzysztofa Mejera. Były zastępca śp. Grażyny Dziedzic kandyduje na prezydenta Rudy Śląskiej.

Krzysztof Mejer, który był I zastępcą śp. Grażyny Dziedzic, zyskał bardzo mocne wsparcie od samorządowców i parlamentarzystów. W poniedziałek, 1 sierpnia przed Urzędem Miasta w Rudzie Śląskiej prezydenci Katowic, Sosnowca, Rybnika oraz posłowie z Lewicy, Polski 2050 i senator Zygmunt Frankiewicz wyrazili poparcie dla kandydatury Mejera.

- Wszystkim nam zależy na tym, żeby Ruda Śląska dalej rozwijała się w dobrym kierunku. Wszyscy moi goście pochodzą z różnych środowisk społecznych, samorządowych i politycznych. Bardzo często różnimy się w różnych kwestiach - powiedział Krzysztof Mejer. Stwierdził, że fakt, iż nie pochodzi z Rudy Śląskiej, nie wyklucza go z walki o prezydenturę. Przypomniał, że mieszka w mieście od kilku lat, a od 11 lat współpracował ze śp. Grażyną Dziedzic.

- Odbyliśmy wiele dyskusji. Rozmawialiśmy o moim pomyśle na rozwój Rudy Śląskiej i o roli jakie nasze miasto powinno ogrywać w GZM oraz w Związku Gmin i Powiatów - skomentował poparcie, które otrzymał od samorządowców i parlamentarzystów.

Marcin Krupa, prezydent Katowic zaznaczył, że najważniejsza w samorządzie jest stabilność. Dlatego uznał za stosowne poprzeć Mejera, który będzie kontynuował to, co rozpoczęła Grażyna Dziedzic 12 lat temu. - Mamy różne poglądy. Ale jedno co nas łączy to miłość do samorządu - powiedział Krupa.

Arkadiusz Chęciński dodał, że samorządy znalazły się w bardzo trudnej sytuacji. Grozi im centralizacja i uzależnienie od władzy rządowej. Dlatego istotne jest to, żeby prezydentem Rudy Śląskiej został człowiek, który rozumie działanie samorządu i jego niezależność. - Jako Ruch Samorządowy Tak! Dla Polski podjęliśmy jednogłośnie decyzję o tym ,żeby poprzeć Krzysztofa Mejera jako kandydat na prezydenta Rudy Śląskiej - ogłosił prezydent Sosnowca.

Były prezydent Gliwic, a aktualnie senator Zygmunt Frankiewicz wspomniał śp. Grażynę Dziedzic i stwierdził, że jej ekipa uratowała Rudę Śląską od zapaści. Od dawna widziała w Mejerze swojego następcę - Wielokrotnie mówiła mi o tym, że widzi Krzysztofa Mejera jako swojego następcę. Było to przed i w trakcie choroby. Jednoznacznie i bardzo mocno - dodał Frankiewicz.

Mejer otrzymał poparcie również Polski 2050 i Lewicy. - Krzysztof wygraj to. Spraw, żeby było tu bardziej zielono, technologicznie, cyfrowo, łatwiej do życia i bardziej po śląsku - powiedział Michał Gramatyka z Polski 2050. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

5 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 34.4µg/m3 PM2.5: 27.2µg/m3