Kradli benzynę tankując bwm z wypożyczalni na kradzionych "blachach". Jak to zrobili?

36 678437

Redakcja

19 października, 2021

Paliwo w Polsce jest coraz droższe, ale to nie powód, żeby kraść. 21-latek i 23-latek wykorzystali skradzione tablice, żeby tankować za darmo.

Kryminalni z będzińskiej komendy przy współpracy mundurowych z czeladzkiego komisariatu dokonali zatrzymania dwóch mężczyzn odpowiedzialnych za kradzieże paliwa na terenie województwa śląskiego i małopolskiego - informuje będzińska komenda.

Policja została zawiadomiona przez wypożyczalnie samochodów o BMW, który nie został zwrócony na czas. Dwa dni później 23 i 21-latek zostali zatrzymani, a wart 60 tysięcy złotych utracony pojazd udało się odzyskać.

Jak ustalili śledczy, mężczyźni w październiku dokonali kradzieży paliwa o łącznej sumie przekraczającej ponad 3 tysiące złotych ze stacji benzynowych na terenie województwa śląskiego i małopolskiego. Kradzieży dokonywali przy użyciu kradzionych tablic rejestracyjnych - dodaje policja. W sumie odzyskano 7 tablic rejestracyjnych. Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty dotyczące przywłaszczenia oraz kradzieży. O ich dalszym losie zadecyduje sąd. Grozi im do 5 lat więzienia.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-2 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 23.5µg/m3 PM2.5: 20.8µg/m3