Kosiniak-Kamysz w Sosnowcu. Obietnice wyborcze Trzeciej Drogi

IMG 20230917 141046
Kastelik

Szymon Kastelik

17 września 2023

- Wierzymy, że wybory, które są przed nami, są stanie przywrócić normalność - mówił w niedzielę w Sosnowcu Władysław Kosiniak-Kamysz. Lider Polskiego Stronnictwa Ludowego przyjechał do Zagłębia Dąbrowskiego wraz ze swoim "zielonym food truckiem". 

Polskie Stronnictwo Ludowe wyruszyło w Polskę zielonym food truckiem. Jednym z niedzielnych przystanków Władysława Kosiniaka-Kamysza był Sosnowiec. W Parku im. Jacka Kuronia przypomniał o najważniejszych postulatach Trzeciej Drogi w trwającej kampanii wyborczej. Prezesowi PSL towarzyszyli kandydaci Trzeciej Drogi z okręgu zagłębiowskiego, m.in. Kamil Wnuk z Polski 2050 oraz rzecznik prasowy PSL-u, Miłosz Motyka, który jest dwójką TD w tym okręgu.

Kosiniak-Kamysz mówił o najważniejszych obietnicach, które PSL proponuje w ramach Trzeciej Drogi. To biopaliwa, odnawialne źródła energii - w szczególności instalacje fotowoltaiczne na budynkach publicznych, ale również sprawy związane z edukacją (np. akademik za złotówkę) i ze służbą zdrowia (zwrot pieniędzy za prywatne usługi medyczne w przypadku odległego terminu na NFZ). 

- Trzecia Droga prowadzi do każdego z nas. Trzecia Droga to "dość kłótni, do przodu". To nie tylko hasło wyborcze, ale i przekaz. Jesteśmy zmęczeni wojną polsko-polską - powiedział w Sosnowcu Kosiniak-Kamysz. 

Prezes PSL wychwalał swojego kandydata z okręgu zagłębiowskiego, rzecznika prasowego partii Miłosza Motykę. Startuje on z pozycji numer 2 i razem z liderem listy Kamilem Wnukiem ma walczyć o głosy dla Trzeciej Drogii.

Władysław Kosiniak-Kamysz mówił w Sosnowcu, że szansą dla Zagłębia Dąbrowskiego i terenów pokopalnianych może być produkcja biopaliw. Podkreślił, że już 20 lat temu PSL proponował i wprowadzał tego typu rozwiązanie ekologiczne. Dodał też, że województwo śląskie i cała Polska mogą być zielone. A jednym z rozwiązań jest rozwój prokonsumenckiej produkcji energii elektrycznej. 

- Ta energia ze Słońca może być praktycznie wykorzystana, żebyśmy mieli tani prąd, czyste powietrze i zieloną Polskę (...) Musimy postawić na zieloną energię: fotowoltaikę, wiatraki, biogazownie - stwierdził Kosiniak-Kamysz.

Dodał też, że Zagłębie i całe województwo śląskie potrzebuje odblokowania środków z KPO, m.in. na rewitalizację terenów pokopalnianych.

- To też rewitalizacja obszarów pokopalnianych na rzecz użytku turystycznego. Dla hobby i zdrowia - skomentował lider PSL.

Kamil Wnuk zauważył, że konferencja prasowa Kosiniaka-Kamysza została zorganizowana właśnie na terenie, gdzie do niedawna działała kopalnia. Park im. Jacka Kuronia i cała okolica są przykładem tego, co można zrobić w całym województwie śląskim.

WIĘCEJ W PONIŻŚZYM WIDEO:

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 8.3µg/m3 PM2.5: 7.4µg/m3