Korwin-Mikke pod kopalnią Wujek: Należy to wszystko sprywatyzować

Korwinmikke

Redakcja

13 lipca, 2022

Politycy Konfederacji, Dobromir Sośnierz, Krzysztof Tuduj, Janusz Korwin-Mikke, Tomasz Dorosz, Włodzimierz Skalik pod kopalnią Wujek skomentowali kryzys energetyczny i plan zamykania kopalń w Polsce. Według nich gospodarkę należy pozostawić w spokoju, a jedną z propozycji jest prywatyzacja kopalń.

Politycy Konfederacji przypomnieli pod kopalnią Wujek o rosnących cenach węgla oraz prądu w Polsce. Według nich to wina rządzących oraz Unii Europejskiej.

- To są efekty wieloletniej, błędnej polityki polskich władz. Polska, która stoi na węglu, jest dzisiaj zmuszana do importu tego paliwa kluczowego dla polskiej energetyki - powiedział Włodzimierz Skalik i dodał - Dzisiaj jesteśmy świadkami zwijania polskiej energetyki (...) to w wyniku wdrożenia zielonej religii.

Według Dobromira Sośnierza to najlepszy czas, żeby sięgnąć po głębsze pokłady węgla i na nim zarabiać. Uważa, że Polska powinna wycofać się z pakietu klimatycznego Unii Europejskiej.

- Przez lata dopłacaliśmy do wydobycia własnego węgla, tylko po to, żeby utrzymać miejsca pracy. Teraz kiedy węgiel podrożał, to my zobowiązaliśmy się do zamykania węgiel. Polska powinna wypowiedzieć idiotyczny pakiet klimatyczny Unii Europejskiej. To nie wyklucza transformacji energetycznej i że powinniśmy budować elektrownie jądrowe dawno temu - skomentował Sośnierz.

Janusz Korwin-Mikke stwierdził, że kopalnie należy sprywatyzować. Zaznaczył, że roślinność potrzebuje CO2, a polityków Unii Europejskiej nazywa "chorymi ludźmi".

- Przypominam, że należy całkowicie oddzielić gospodarkę od polityki. Należy to wszystko sprywatyzować - powiedział pod kopalnią Wujek Janusz Korwin-Mikke.

 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 30.5µg/m3 PM2.5: 24.5µg/m3