Brass Wood w Parku Śląskim. Muzyczne miasteczko z koncertami unplugged

Hgbbgfd

Redakcja

13 lipca 2022

13 Lipca w Parku Śląskim okolice Kręgów Tanecznych zamienią się w magiczne, muzyczne miasteczko, w którym będzie można posłuchać autentycznego brzmienia kapel i zespołów brassowych.

Z zawodową sekcją komandorów międzynarodowej orkiestry Rebel Babel Ensemble zagrają m.in. Kapela Fedaków, Bsa Brass, Gryfnioki, Sosnowiecka Orkiestra Dęta oraz Orkiestra Dęta Huty Łabęda. Koncerty unplugged potrwają od godziny 18:00 do ok 22:00.

Brasswood Korzenie to seria koncertów eko-akustycznych bez prądu, na których istnieje możliwość posłuchania autentycznego brzmienia żywych instrumentów bez sztucznego nagłośnienia. Koncerty odbywają się w pięknych zakątkach natury w ramach luźnych występów i jamów polskich kapel, orkiestr i brass bandów.

Projekt wyprowadza muzykę do sfer wykluczonych z uczestnictwa w kulturze, prezentuje liczne brzmienia i promuje instrumentalne tradycje muzyczne. Koncerty, flesz moby i parady odbywają się pod sztandarem międzynarodowej orkiestry Rebel Babel Ensemble, która podróżując po świecie zaprasza do występów i nagrań lokalnych muzyków ze szkół, orkiestr i ludowych kapel. W ten sposób łączy także amatorów z zawodowcami i spełnia marzenia młodych instrumentalistów o wielkich koncertach z artystami dużego formatu.

W ciągu 6 lat w ramach orkiestry założonej przez nagrodzonego m.in. Paszportem Polityki L.U.C. zagrało już ponad 11.000 muzyków z 16 krajów. Partnerem projektu Brasswood Korzenie w Katowicach jest Stowarzyszenie Pokolenie, Park Śląski oraz Narodowe Centrum Kultury.\\

 

Źródło: Park Śląski

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

29 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.4µg/m3 PM2.5: 4.8µg/m3