Koronawirus szaleje w opolskich szkołach!

Oloweczek

Redakcja

18 października 2020

W ciągu ostatnich dwóch dni potwierdzono przypadki nowych zakażeń wśród uczniów szkół w stolicy regionu - poinformowała w niedzielę rzecznik urzędu miasta Opole Katarzyna Oborska-Marciniak.

Jak poinformowała w niedzielę Oborska-Marciniak, dwa nowe przypadki zakażeń ustalono w klasie VII i VIII szkoły podstawowej nr 5. Także dwa przypadki zakażenia koronawirusem potwierdzono w szkole podstawowej nr 1.

W sobotę urząd miasta Opole poinformował o nowych zakażeniach w liceum ogólnokształcącym nr VI i liceum ogólnokształcącym nr III. W obydwu szkołach średnich na kwarantannę wysłano w sumie dwóch nauczycieli i 46 uczniów.

Od początku roku szkolnego na terenie miasta Opole zakażenie koronawirusem wykryto wśród uczniów PSP nr: 2, 5, 9, 10, 11, 20, 21, 31, 33, LO nr: 1, 2, 3,6, 8, przedszkolu nr 29, w żłobku nr 2, w Zespole Państwowych Placówek Kształcenia Plastycznego, Publicznym Liceum nr 3 oraz u podopiecznych warsztatów terapii zajęciowej Domu Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym. (PAP)

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 16.6µg/m3 PM2.5: 14.6µg/m3