Koniec utrudnień na S86 w kierunku Katowic

S86gddkia

Redakcja

15 listopada 2022

W nocy z poniedziałku na wtorek na jezdni S86 w kierunku Katowic rozpoczęło się usuwanie ograniczeń. Od 15 listopada kierowcy jadący od Sosnowca w stronę stolicy województwa śląskiego będą mogli skorzystać z całej szerokości jezdni.

Remont 6-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S86 rozpoczął się 26 października. W tym czasie sfrezowano 250 000 m2 starej nawierzchni i ułożono 33 000 ton nowej mieszanki asfaltowo-mineralnej. -  Nowa nawierzchnia powinna zagwarantować bezawaryjne, bezpieczne i komfortowe poruszanie się po tej drodze przez kolejnych kilkanaście lat. Wcześniej zabiegi remontowe na S86 wykonywane były w latach 2008 i 2009 - informuje GDDKiA.

Prace od razu stały się koszmarem dla kierowców. Kilkukilometrowe korki w obu kierunkach wydłużały czas podróży do lub z pracy/szkoły/uczelni. Pracownicy działali non stop, w dzień i w nocy. Wszystko po to, żeby jak najszybciej zakończyć remont. 

Jak zapowiada GDDKiA, już od dzisiaj (15 listopada) jezdnia w kierunku Katowic zostanie udostępniona w całości dla kierowców. Prace na drodze w kierunku Sosnowca również zmierzają ku końcowi. - Jesteśmy na końcowym etapie remontu jezdni relacji Katowice - Sosnowiec. Prace jeszcze trwają ze względu na wystąpienie w okresie remontu dni z opadami atmosferycznymi, które uniemożliwiły realizację robót asfaltowych. Do 16 listopada (środa) wykonawca będzie układał warstwę ścieralną nawierzchni. Następnie przystąpi do wykonania dylatacji asfaltowych obiektów inżynierskich. Te prace powinny zakończyć się do 19 listopada (sobota). Do wykonania pozostanie już tylko odtworzenie oznakowania poziomego i przywrócenie docelowej organizacji ruchu - dodaje GDDKiA.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

2 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 8.8µg/m3 PM2.5: 7.7µg/m3