Od północy, 14 października obowiązuje cisza wyborcza. Wyboru już w niedzielę. Lokale zostaną otwarte o godzinie 7:00, a zamknięte o godzinie 21:00.
Dziękujemy za to, że byliście z nami przez te gorące tygodnie, a raczej miesiące. Pokazywaliśmy, rozmawialiśmy i opisywaliśmy liderów, kandydatów i polityków ze wszystkich najważniejszych opcji. Mamy nadzieję, że przynajmniej odrobinę pomogliśmy WAM poznać ich programy, plany i obietnice. 15 października Górny Śląsk, Śląsk Cieszyński, Beskid Śląski, Zagłębie Dąbrowskie, Beskid Żywiecki, Ziemia Kłobucka, Ziemia Częstochowska, Jura - całe województwo śląskie wybierze przyszłość Polski.
Od północy, 14 października obowiązuje cisza wyborcza.
- W dniu głosowania oraz na 24 godziny przed tym dniem prowadzenie agitacji wyborczej, w tym zwoływanie zgromadzeń, organizowanie pochodów i manifestacji, wygłaszanie przemówień oraz rozpowszechnianie materiałów wyborczych jest zabronione. Agitacja wyborcza w lokalu wyborczym oraz na terenie budynku, w którym ten lokal się znajduje, jest zabroniona - czytamy w Kodeksie Wyborczym.
Cisza wyborcza kończy się wraz z zamknięciem ostatniego lokalu wyborczego - planowo w niedzielę, 15 października o godzinie 21:00. Wtedy poznamy pierwsze exit poll, ale na oficjalne wyniki będziemy musieli poczekać najprawdopodobniej co najmniej do poniedziałku.
Cisza wyborcza, to też cisza referendalna. Czyli nie można prowadzić kampanii referendalnej. Warto wiedzieć o tym, że informowanie o frekwencji referendalnej też może zostać potraktowane jako agitacja referendalna.
Cisza wyborcza i referendalna dotyczy też internetu.