Koniec awarii kotła parowego w EC Będzin

awaria ciepłownicza w Tarnowskich Górach

Redakcja

30 listopada, 2023

- Dystrybutor sieci dokonuje przełączania sieci cieplnych na zasilanie ciepłem wyprodukowanym przez EC Będzin Wytwarzanie sp. z o.o - informuje EC Będzin. Po 3 dniach została usunięta awaria kotła parowego. 

W poniedziałkowe popołudnie (27 listopada) doszło do awarii kotła parowego w Elektrociepłowni Będzin.

- Pragniemy zapewnić, że nasze zespoły techniczne pracują nieustannie, wykorzystując wszelkie dostępne środki, aby jak najszybciej przywrócić normalne funkcjonowanie zakładu - informował Sławomir Kucharski
Pełnomocnik Zarządu ds. komunikacji EC Będzin.

Natychmiast rozpoczęto przełączenia sieci do Tauron Ciepło i zakładów w Łagiszy i Katowicach. Po to, żeby zapobiec zimnym kaloryferom mieszkańcom m.in. Sosnowca. 

Awaria usunięta

W czwartek Sławomir Kucharski, pełnomocnik Zarządu ds. komunikacji EC Będzin poinformował o usunięciu awarii. 

- EC Będzin Wytwarzanie sp. z o.o. informuje, że usterka wymiennika ciepła, która miała miejsce w naszych instalacjach, została skutecznie usunięta wczoraj, tj. do godziny 16:00. Po dokonaniu niezbędnych napraw, z sukcesem przeprowadziliśmy proces rozruchu kotła parowego oraz przynależnych instalacji parowych, co umożliwiło także uruchomienie turbozespołu - informuje zarządca. 

Trwa ponowne przełączenie sieci grzewczej do EC Będzin. - To krok naprzód w zapewnieniu ciągłości i stabilności dostaw ciepła do naszego operator - dodaje Kucharski. 

- Pragnę podziękować prezesowi EC Będzin za wolę i gotowość do współpracy. Liczę, że będzie to procentowało w przyszłości - skomentował prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński. 

Wcześniej nie było awarii turbiny?

W minioną sobotę m.in. prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński poinformował mieszkańców Sosnowca o możliwych problemach dostawy ciepła.

- Otrzymaliśmy informację o awarii turbiny w Elektrociepłowni Będzin, co powoduje zakłócenia w dostawach ciepła. Trwają przełączenia, żeby przywrócić pełne zasilanie - napisał w sobotę prezydent Sosnowca.

Usterka została szybko usunięta. Jak przekazała Elektrociepłownia Będzin, nie doszło do awarii turbiny.

- W związku z ostatnimi doniesieniami medialnymi, pragniemy poinformować, że w Elektrociepłowni Będzin nie doszło do awarii turbiny- czytamy w przesłanym oświadczeniu. Powodem utrudnień miał być uszkodzony wymiennik ciepła.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

15 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 10.9µg/m3 PM2.5: 10.2µg/m3