Csm csm 20 czantoria lato 69158fe544 29b6cc8c21

Redakcja

18 kwietnia 2021

Dobiegają końca wiosenne przeglądy techniczne kolei linowych w Beskidach. Turyści wyjadą już na Żar w Międzybrodziu Żywieckim. W niedzielę działał też wyciąg na Czantorię w Ustroniu. Większość kolejek będzie otwarta w majówkę – podali gestorzy kolei.

Podczas przeglądów konserwatorzy sprawdzają stan części ruchomych kolejek, gondoli lub krzesełek, a także łożysk i podpór. Prześwietlają też liny nośne i wymienią zużyte części.

Przegląd zakończył się już w Międzybrodziu Żywieckim. Na górę Żar można wyjechać wagonikami kolei linowo-terenowej. W weekend działał także wyciąg na Czantorię w Ustroniu. Od 19 do 23 marca włącznie będzie tam jednak nadal prowadzony przegląd.

W majówkę uruchomione zostaną koleje linowe na Skrzyczne w Szczyrku i Mosorny Groń w Zawoi. Od 1 maja turyści wyjadą też na Szyndzielnię w Bielsku-Białej. Podobnie ma być w największym ośrodku w Beskidach – Szczyrk Mountain Resort.

W wyższych partiach Beskidów wciąż utrzymuje się zimowa aura. Miejscami leży ponad metr śniegu. W rejonie Babiej Góry obowiązuje drugi stopień zagrożenia lawinowego. (PAP)

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.0µg/m3 PM2.5: 3.6µg/m3