Sierpniowa odsłona koncertów plenerowych w Muzeum Śląskim

296206800 10161940142563032 2837680236910365386 n

Redakcja

1 sierpnia, 2022

Rozpoczyna się druga, sierpniowa odsłona cyklu koncertów pod nazwą MUZA W MUZEUM, które wybrzmią na scenie plenerowej Muzeum Śląskiego w Katowicach.

Musaeum – świątynia muz, bogiń muzyki, tańca i wszelakiej działalności artystycznej człowieka – to idealne miejsce do spotkania ze sztuką, można tutaj zwiedzić galerie, zachwycić się nocną panoramą miasta z tarasu widokowego wieży szybu „Warszawa II” oraz dać się ponieść dźwiękom muzyki, która rozbrzmiewać będzie w otoczeniu industrialnej architektury Muzeum Śląskiego.

W ramach cyklu koncertów, Muzueum Śląskie zaprasza na koncerty muzyki klasycznej, jazzowej, elektronicznej, ambientowej, które wykonają artyści młodego pokolenia aktywni na śląskiej (i nie tylko) scenie muzycznej.

Przed nami trzy środowe koncerty:

3.08 godz. 20.00-21.00

DEUX LYNX 

Adam Jędrysik- gitara

Miłosz Berdzik - perkusja

-to powstały w 2017 roku duet instrumentalny pochodzący z Katowic. Twórczość zespołu można określić jako połączenie nowoczesnego jazzu z elementami eksperymentalnej muzyki elektronicznej oraz bitowej. Muzycy są laureatami nagród na konkursach Jazz Juniors, Blue Not Poznań Competition, Jazz nad Odrą. Współpracowali z takimi artystami jak: Chłopcy Kontra Basia, Nikola Kołodziejczyk, Ńemy, Andrzej Kowalski III, Paulina Przybysz, Kayah, Edyta Bartosiewicz, Julia Pietrucha, Brodka, Ania Rusowicz, Katarzyna Nosowska, Amalia Umeda.

24.08  godz. 20.00 -21.00

PARNAS BRASS BAND

Szymon Klekowicki – tuba

Adam Bławicki - saksofon tenorowy

Ignacy Wendt – trąbka

Marcin Elszkowski – trąbka

Robert Kosiński – puzon

Piotr Budniak – perkusja

-formacja została zawiązana w 2016 roku na słynnym Wydziale Jazzu w Katowicach. Na ich repertuar składają się nie tylko autorskie kompozycje, ale także covery światowych hitów muzyki popularnej w niebanalnych, unikatowych aranżacjach. Zespół zawdzięcza swoją oryginalność przede wszystkim nietypowemu instrumentarium, którego efektem jest wyjątkowe brzmienie. Muzycy z Parnas Brass Band poruszają się biegle pomiędzy wieloma gatunkami, ale w ich muzyce najłatwiej można wychwycić elementy jazzu oraz popu.

Pierwszy rok działalności grupy skupiał się na koncertach ulicznych, co było próbą kultywowania tradycji zapoczątkowanej przez zespoły nowoorleańskie. Zespół wykonał setki takich koncertów na terenie całej Europy. Aktualnie ich poczynania skupiają się na działalności festiwalowej/ klubowej. W 2017 roku wydana została debiutancka płyta Parnas Brass Band pt. „Z chodnika do radioodbiornika”. Zespół wystąpił gościnnie na płycie legendarnego polskiego zespołu punkrockowego Big Cyc pt. „30 lat z wariatami”, która została wydana w 2019 roku.

31.08 godz. 20.00 -21.00

Kev Fox solo

-songwriter, gitarzysta i wokalista pochodzący z UK, od kilku lat mieszkający w Polsce. Jest znany ze znakomitego duetu Smolik / Kev Fox. Album SMOLIK//KEV FOX który wspólnie stworzył z producentem i multiinstrumentalistą Andrzejem Smolikiem sprzedał się w platynowym nakładzie i został wyróżniony m.in. Fryderykiem 2016 za najlepszy album roku. W 2018 ukazała się QUEEN OF HEARTS czyli EP, której sesja nagraniowa miała miejsce w legendarnym Real World Studios w UK, którego właścicielem jest Peter Gabriel. Premiera koncertowa EP miała miejsce w ramach Live Sesji w YouTube Space w Berlinie.

Solowe koncerty Keva to kilka utworów, które nie znalazły się na płytach SM//KV oraz utwory artystów, którzy byli lub nadal są dla niego inspiracją.

Bilet na pojedynczy koncert o godzinie 20.00 umożliwia wjazd na wieżę widokową w dniu koncertu w godzinach 20.00–22.00.
Cena biletu: 10 zł.

W razie złych warunków atmosferycznych wjazd na wieżę może zostać wyjęty z oferty biletowej. Wjazd będzie możliwy do wykorzystania w inny dzień w okresie do końca sierpnia 2022 w godzinach funkcjonowania wieży widokowej szybu „Warszawa II”.

 

Kev Fox 1

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 32.0µg/m3 PM2.5: 25.4µg/m3