Koncert Walentynkowy w Filharmonii Śląskiej

Koncert walentynkowy w filharmonii

Redakcja

14 lutego, 2024    Katowice

14 lutego Salę Koncertową Filharmonii wypełnią dźwięki najpiękniejszych piosenek o miłości w wykonaniu Śląskiej Orkiestry Kameralnej oraz Macieja Miecznikowskiego.

Usłyszymy nowe aranżacje ponadczasowych miłosnych ballad i piosenek, a także autorskie kompozycje Macieja Miecznikowskiego, które pozwolą nam zanurzyć się w romantyczną atmosferę i przeniosą nas w świat najpiękniejszych uczuć i emocji. Nie zabraknie także wspaniałych fragmentów muzyki filmowej.

Doskonała atmosfera, muzyka i wspólnie spędzony czas to idealny pomysł na prezent dla bliskiej osoby. Zdecydowanie więc warto zabrać swoją Walentynkę do Filharmonii Śląskiej!

BILETY 14.02.2024 | środa | g. 20:30


Maciej Miecznikowski – muzyk i wokalista, autor piosenek, a także showman i osobowość telewizyjna. Multiinstrumentalista: gra na fortepianie, gitarze, trąbce, flecie i akordeonie. Z wykształcenia jest śpiewakiem operowym –absolwentem Akademii Muzycznej w Gdańsku. Laureat wielu nagród i wyróżnień muzycznych. Wziął udział w dziesiątkach różnorodnych projektów – często uzyskujących status złotych, platynowych i diamentowych wydawnictw płytowych oraz koncertów, w tym m.in. oratorium Siedem Pieśni Marii Z. Książka i B. Gliniaka, Flower Power, Nasza Niepodległa, tanga A. Piazzolli z kwintetem „New Tango Bridge” czy Czarodzieje – jazzujący album z piosenkami A. Osieckiej i A. Zielińskiego. Artysta znany jest także z nagrywania piosenek i bajek dla dzieci, w tym także po kaszubsku. Użyczył swojego głosu postaciom z filmów rysunkowych w polskich wersjach językowych – Happy wkręt oraz Madagaskar 2. Prowadzenie show muzycznego Tak to leciało! przyniosło mu wielokrotne nominacje do Telekamer i Wiktorów. Przez 12 lat był solistą i frontmanem rozrywkowej formacji „Leszcze”.


powiązane artykuły:

Hologramy filharmonia slaska
Wydarzenia 10 stycznia, 2024

Podczas koncertu w dniu 28 stycznia 2024r. usłyszymy niezwykłe aranżacje utworów z filmów i seria

Repertuar filharmonii slaskiej
Wydarzenia 12 stycznia, 2024

2 lutego filharmonicy śląscy zaproszą na koncert poświęcony pamięci Karola Stryji – w 108 rocznic

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 22.5µg/m3 PM2.5: 18.6µg/m3