Kompletnie pijany chciał wyjechać z rowu. "Pomógł" mu policjant z kłobuckiej komendy

47 698976 g

Redakcja

29 marca, 2022

Policjant z ogniwa patrolowo – interwencyjnego kłobuckiej komendy w czasie wolnym od służby zatrzymał pijanego kierowcę forda. Kierujący miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Zwierzyniec Trzeci w gminie Panki. To właśnie wtedy, będący w czasie wolnym od służby policjant z ogniwa patrolowo – interwencyjnego kłobuckiej komendy zauważył forda, który wyjeżdżał z przydrożnego rowu. Mundurowy podszedł do kierowcy, aby dowiedzieć się, co się stało i sprawdzić, czy kierowca nie potrzebuje pomocy.

Na pytania zadane przez policjanta kierowca udzielił wulgarnej odpowiedzi, w której zasugerował, że sam sobie poradzi z problemem. Stróż prawa od razu wyczuł woń alkoholu z wnętrza pojazdu, natomiast siedzący za kierownicą mężczyzna zdziwił się, gdy usłyszał, że ma do czynienia z policjantem.

Gdy kierowca chciał dalej wyjeżdżać z rowu, policjant sięgnął przez otwarte okno, wyciągnął kluczyki ze stacyjki i wezwał na miejsce patrol z kłobuckiej drogówki.

Widząc rozwój sytuacji, kierowca forda przesiadł się i usiłował uciec przez drzwi pasażera. Został jednak skutecznie powstrzymany i obezwładniony oczekiwał na przyjazd drogówki.

Okazało się, że samochodem kierował 59-letni mieszkaniec gminy Panki, który miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Na nieodpowiedzialnego kierowcę czekają teraz surowe konsekwencje. Grożą mu: wysoka grzywna, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a nawet kara więzienia. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje prokurator i sąd.

 

Źródło: KPP w Kłobucku

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-2 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 36.2µg/m3 PM2.5: 28.7µg/m3