W Komendzie Głównej Policji eksplodował prezent z Ukrainy. Ranny szef policji generał Szymczyk

1 368027

Redakcja

15 grudnia, 2022

Komendant główny policji generał Jarosław Szymczyk trafił do szpitala. W pomieszczeniu obok jego gabinetu eksplodował "prezent", który komendant dostał podczas wizyty w Ukrainie. 

W czwartek Radio Zet poinformowało, że w budynku Komendy Głównej Policji doszło do eksplozji. Następnie w mediach pojawiły się nieoficjalne informacje dotyczące zdarzenia, w którym ucierpieć miał sam komendant główny, generał Jarosław Szymczyk.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji wydało oficjalny komunikat. Do eksplozji doszło w pomieszczeniu sąsiadującym z gabinetem Komendanta Głównego Policji. Wybuchł "prezent", który przywieziono z Ukrainy, gdzie generał Szymczyk w dniach 11-12 grudnia spotkał się z kierownictwami ukraińskiej Policji i Służby ds. sytuacji nadzwyczajnych.

- Wczoraj o godz. 7:50 w pomieszczeniu sąsiadującym z gabinetem Komendanta Głównego Policji doszło do eksplozji. Eksplodował jeden z prezentów, które Komendant otrzymał podczas swojej roboczej wizyty na Ukrainie w dn. 11-12 grudnia br., gdzie spotkał się z kierownictwami ukraińskiej Policji i Służby ds. sytuacji nadzwyczajnych. Prezent był podarunkiem od jednego z szefów ukraińskich służb. W wyniku eksplozji Komendant doznał lekkich obrażeń i od wczoraj przebywa na obserwacji w szpitalu. Lekkich obrażeń nie wymagających hospitalizacji doznał też pracownik cywilny Komendy Głównej Policji. Strona polska zwróciła się do strony ukraińskiej o złożenie stosownych wyjaśnień. Sprawą od początku zajmuje się prokuratura i odpowiednie służby - informuje MSWiA.

Jak donoszą media, prezentem mógł być granatnik.

fot. policja

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

11 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 40.3µg/m3 PM2.5: 32.7µg/m3