Niebieski - Jak wprowadzić ten kolor do garderoby i wyglądać stylowo?

Kolor niebieski w modzie

Redakcja

3 kwietnia 2023

Kolor niebieski cieszy się dużą popularnością. Jest tak m.in. dlatego, że pasuje on do wielu stylizacji. Pamiętać jednak trzeba, że niebieski ma wiele różnych odcieni. Mowa tu choćby o błękicie, granacie, czy intensywnym odcieniu kobaltowym. Dlatego istotne jest, aby wiedzieć, jak ten kolor i jego odcienie łączyć z innymi barwami. Jak zatem włączyć niebieski do swojej garderoby, aby wyglądać modnie i stylowo?

Niebieski - z jakimi kolorami go łączyć?

Porównując różne kolory na palecie barw, bez wątpienia stwierdzić trzeba, że jest to kolor najbardziej chłodny. Idealnie pasuje zatem osobom o dość jasnej karnacji. Z jakim innym kolorem można go łączyć? Na pewno kolor niebieski sprawdzi się w połączeniu z szarością i to we wszystkich jej odcieniach. Dotyczy to zwłaszcza wyrazistego koloru niebieskiego.

Przykładem ciekawej stylizacji może być tu zestawienie asymetrycznego swetra z przedłużanym dołem z szarymi spodniami. Intensywny kolor niebieski można z powodzeniem łączyć także z każdym odcieniem granatu. Jest to bardzo bezpieczne rozwiązanie, ponieważ ona kolory należą do tej samej rodziny barw.

W tym przypadku ciekawym rozwiązaniem może być połączenie granatowej, plisowanej spódnicy z intensywnie niebieską bluzką z rękawem do łokcia. Do takiej stylizacji pasować będą również modne tenisówki i torebka. Szeroki wybór zarówno obuwia, jak i torebek oferuje sieć sklepów CCC. Warto zatem zapoznać się asortymentem dostępnym zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i online.

kolor niebieski w modzie

Jakie buty w kolorze niebieskim?

Dziś na rynku, w tym we wspomnianej sieci sklepów obuwniczych, dostępna jest szeroka oferta butów w kolorze niebieskim. Dużą popularnością cieszą się zwłaszcza botki w kolorze niebieskim, stonowane niebieskie szpilki, a także niebieskie mokasyny na traktorowej podeszwie.

Uwagę warto zwrócić również na sneakersy w odcieniu baby blue. Do jakiej stylizacji takie obuwie będzie pasować? W przypadku stylizacji jednokolorowej dobrym wyborem może być połączenie niebieskiej sukienki z butami i torebką w tym samym odcieniu. Do tego warto dobrać lekką niebieską chustę na głowę.

Innym rozwiązaniem może być stylizacja w tym samym kolorze, ale w różnych jego odcieniach. W takim przypadku postawić można na niebieskie balerinki, dopasowane jeansy, niebieski top oraz marynarkę w kobaltowym lub granatowym odcieniu. Do tego dobrać można białą kopertówkę.

Niebieska torebka - do czego pasuje?

Dobór niebieskiej torebki do konkretnej stylizacji zależy przede wszystkim od odcienia tego koloru. Przykładowo torebka w kolorze granatu idealnie komponować będzie się ze wspomnianą już szarością, a także z ciemną zielenią, czernią oraz czerwienią.

Granat pasuje oczywiście także do granatu. Dlatego ciekawym połączeniem może być granatowa torebka i granatowa sukienka. Takie zestawienie uzupełnić można czerwonymi lub bordowymi butami. Granatowa torebka będzie również pasować do czarnej sukienki. Taką stylizację najlepiej jest uzupełnić granatowymi butami.

A jakie torebki w niebieskim kolorze cieszą się dziś największym zainteresowaniem? Z pewnością wskazać można tu na klasyczną listonoszkę, saddle bag, a także prostą shopperkę. Wymienione modele torebek w kolorze niebieskim świetnie będą się prezentować w połączeniu z beżowym trenczem lub białym płaszczem. Kolor niebieski w modzie

Śmiało można powiedzieć, za kolor niebieski jest dziś w modzie. Dominuje nie tylko jako głowy kolor stylizacji, ale również w przypadku dodatków. Ważne jest tu jedynie odpowiednie zestawienie. Powyższej wskazówki z pewnością będą pod tym kątem pomocne.

powiązane artykuły:

Plaszcz zimowy damski jaki wybrac
Artykuły 11 października 2022

Dobrze dobrany do sylwetki płaszcz zimowy damski umożliwia ukazanie jej mocnych stron. Szczupła tali

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

27 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 12.8µg/m3 PM2.5: 11.3µg/m3