Kolejny etap prac na Warszawskiej w Katowicach. Od poniedziałku zmiany dla kierowców

Postepuja prace nad metamorfoza ulicy Warszawskiej Fot S Rybok

Redakcja

14 października, 2022

Remont Warszawskiej w Katowicach wchodzi w kolejną fazę Od poniedziałku (17.10.) częściowo zamknięty zostanie kolejny jej odcinek.

"Prace na ulicy Warszawskiej trwają. Na odcinku od ulicy Dyrekcyjnej do Mielęckiego zakończono prace rozbiórkowe, zrobiono odwodnienie i elementy podziemne. Instalowana jest warstwa wierzchnia. Mam nadzieję, że wszystko przebiegnie zgodnie z planem i w drugim kwartale przyszłego roku zobaczymy efekty tej metamorfozy. To jeden z ważniejszych projektów, jaki obecnie realizujemy. Po przebudowie ulicy Dworcowej, ulica Warszawska będzie kolejną gdzie pojawi się zieleń i zostanie ograniczony ruch samochodów – przypomina Marcin Krupa, prezydent Katowic. 

Od poniedziałku przebudowa ulicy Warszawskiej wkracza w kolejną fazę.

W związku z tym zamknięty będzie odcinek ulicy Warszawskiej od ulicy Mielęckiego do Francuskiej.

Jest to związane ze startem prac rozbiórkowych. Ograniczenia w ruchu obejmować będą południową stronę ulicy Warszawskiej.

Ruch pojazdów w kierunku od ulicy Szkolnej do ulicy Francuskiej odbywać będzie się po torowisku tramwajowym. Utrzymana zostanie ciągłość ruchu pieszych oraz dojścia i dojazdy do poszczególnych posesji. Po północnej stronie ulicy Warszawskiej (przy Kościele Ewangelickim) utrzymane będą dotychczasowe dwa pasy ruchu, chodnik oraz przystanek autobusowy. Natomiast na skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i Szkolnej tymczasowo wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna, skręcanie pojazdów w prawo z ulicy Warszawskiej w ulicę Szkolną odbywać się będzie wyłącznie jednym pasem ruchu. Na skrzyżowaniu zostaną utrzymane istniejące przejścia dla pieszych.

Przypomnijmy, że ulica Warszawska na kilkusetmetrowym odcinku zmieni swoje oblicze. Od skrzyżowania z ul. Szkolną w kierunku Rynku zostanie ograniczony ruch samochodowy, a po obu stronach torowiska znajdzie się reprezentacyjny deptak. Z kolei od ul. Szkolnej do ul. Francuskiej wprowadzona zostanie strefa Tempo 30. Ponadto ulica zostanie podzielona na trzy sektory – różniące się sposobem aranżacji terenu, a cały odcinek wypełni duża liczba roślin oraz elementów małej architektury.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-4 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 18.4µg/m3 PM2.5: 16.8µg/m3