Kolejny bogaty w wydarzenia weekend w Wiśle

Od nocy do nocy

Redakcja

30 czerwca 2022

Letni kalendarz wydarzeń w Wiśle jest niezwykle bogaty. Ledwo „Perła Beskidów” skończyła świętowanie Dni Wisły, a już w ten weekend zaprasza na kolejne trzy ciekawe wydarzenia.

Od piątku do niedzieli na terenie Kompleksu Sportowo-Rekreacyjnego „Jonidło” odbędzie się II Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych. Kilkuset wystawców z różnych krajów przyjedzie do Wisły, aby rywalizować o tytuł championów w poszczególnych kategoriach.

Tyle przepięknych ras w jednym miejscu i jednym czasie, to nie lada gratka! Warto się wybrać całymi rodzinami – dzieci z pewnością będą zachwycone. Wystawa dostępna będzie w godzinach od 10:00 do 17:00, a wstęp jest całkowicie bezpłatny”

zachęca Tadeusz Papierzyński, kierownik Referatu Promocji, Turystyki, Kultury i Sportu w wiślańskim urzędzie miejskim.

W piątkowy wieczór, o 20:30 w Parku Kopczyńskiego, tuż obok amfiteatru, odbędzie się niezwykły koncert na łonie natury w wykonaniu Joanny Aleksandrowicz z zespołem. To aktorka i wokalistka, która stworzyła projekt koncertu muzyki filmowo-musicalowej „Od nocy do nocy”.

"Jest to opowieść o wrażliwości artystki, o tym jaka muzyka inspirowała ją od najmłodszych lat. Projekt mówi o jej ideałach, o tym jak widzi świat. Każde spotkanie z publicznością jest dla niej ważne, inne, osobiste mimo tego, że repertuar koncertu jest ten sam. Ten projekt daje ludziom energię, siłę, wiarę i nadzieję. Spotkania z publicznością po koncertach są poruszające i zdarzają się w nich łzy wzruszenia. Publiczność mówi o ważnych i poruszających emocjach oraz o energii jaką otrzymali podczas koncertu. Koncert charakteryzuje się wyjątkową oprawą świetlną w postaci girland, lamp retro, pochodni i ognisk. Wydarzenie odbywa się na dywanach, które stanowią scenę" – tłumaczy Katarzyna Czyż-Kaźmierczak, dyrektorka Wiślańskiego Centrum Kultury.

W Wiśle trwa też kolejna edycja Letniego Festiwalu Tańca, który wrócił po dwuletniej przerwie. W sobotnie popołudnie, od godziny 17:00, ulicami miasta przejdzie barwny korowód zespołów biorących udział w festiwalu a następnie od 18:00 w amfiteatrze odbędą się pokazy taneczne w ramach gali finałowej.

Fanów klimatu retro i PRL z pewnością zainteresują niedzielne wydarzenia na wiślańskim rynku. Tego dnia będzie można tam obejrzeć motoryzacyjne perełki biorące udział w VII Rajdzie Pojazdów Zabytkowych. Przez cały dzień główny plac Wisły utrzymany będzie w stylu PRL, gdyż będzie tam wystawa sprzętów z minionej epoki, pokazy zabytkowych rowerów, gry, zabawy, konkursy. Na scenie zagrają i zaśpiewają dla zgromadzonych Sandra Rugała a następnie zespół Holeviaters, a całość zakończy dancing z DJ-em. Początek o godz. 12:00.

Tegoroczny kalendarz imprez mamy wyjątkowy bogaty. Po pandemicznej przerwie wróciły praktycznie wszystkie cykliczne imprezy, a z racji jubileuszu 60-lecia nadania Wiśle praw miejskich, jest kilka dodatkowych pozycji. W wakacje turyści z pewnością nie będą się w Wiśle nudzić, a praktycznie do połowy października każdy weekend mamy zagospodarowany. Przed nami jeszcze tak znaczące wydarzenia jak Tydzień Kultury Beskidzkiej, Wiślaczek Country, dożynki, Barbarian Race, GT Festiwal czy samochodowy Rajd Wisły”

namawia do odwiedzin Wisły Tadeusz Papierzyński.

 

2022 RAJD RETRO PRL 1

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.1µg/m3 PM2.5: 3.6µg/m3