Kolejny akt oskarżenia przeciwko zabrzańskiemu gangu pseudokibiców

Csm police 2122394 1280 ce97e0a93a

Redakcja

22 sierpnia 2021

Prokuratura Krajowa w Katowicach skierowała do Sądu Okręgowego w Gliwicach akt oskarżenia przeciwko członkom zorganizowanej grupy przestępczej, która związana była z jednym ze śląskich klubów piłkarskich.

W akcie oskarżenia padły nazwiska trzynastu osób, które najprawdopodobniej związane są z grupą przestępczą i środowiskiem kibolskim działającym na terenie Zabrza. Prokuratura w akcie oskarżenia zarzuciła członkom gangu aż 31 przestępstw. Pseudokibice oskarżeni są o wszelakie działania przestępcze na terytorium śląska: przemycanie narkotyków i handel nimi, płatną protekcję czy posiadanie broni palnej bez zezwolenia.

Zorganizowana grupa przestępcza o charakterze zbrojnym działała na terenie Zabrza i miejscowości ościennych od 2011 r. Jej członkowie dopuszczali się licznych przestępstw o charakterze kryminalnym. Działalność grupy cechowała się ciągłością i intensyfikowała się wraz z upływem czasu. Jej struktura była wielostopniowa, z podziałem na funkcje i zadania w ramach grupy. Podporządkowanie liderom grupy w razie konieczności było wymuszane poprzez stosowanie przemocy. Działając w ten sposób członkowie grupy przejmowali kontrolę nad określonym terytorium, w celu prowadzenia tam przestępczej działalności i czerpania z tego zysków - informuje Prokuratura Krajowa.

Oskarżonym grożą kary do 15 lat pozbawienia wolności.

To kolejny, już siódmy akt oskarżenia przeciwko zabrzańskim gangom. Łącznie o działania przestępcze oskarżone są 64 osoby, którym zarzuca się popełnienie prawie 300 przestępstw w tym rozboje, pobicia, handel narkotykami, przemyt, groźby karalne czy wymuszenia. 

 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

22 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 8.7µg/m3 PM2.5: 7.7µg/m3