Kolejni pseudokibice z Jastrzębia-Zdroju zatrzymani!

3 400048
Kastelik

Szymon Kastelik

6 lutego 2023

Kolejny etap "wojny" z pseudokibicami z Jastrzębia-Zdroju, którzy podejrzani są o m.in. handel narkotykami. Policja zatrzymała następne osoby, którym zarzuca się udział w gangu. 

To już kolejna akcja policji wymierzona w pseudokibiców z Jastrzębia-Zdroju. Śledztwo prowadzone jest od 2022 roku. WIĘCEJ TUTAJ.

Tym razem policjanci z CBŚP i KMP zatrzymali 5 osób i 1 doprowadziło z ZK, do śledztwa w sprawie gangu powiązanego ze śląskimi pseudokibicami. Gang podejrzany jest o rozprowadzanie narkotyków na terenie Śląska, głównie substancji psychoaktywnej Alfa PiHP.

Zatrzymano 5 osób w wieku od 26 do 35 lat. 21-letnią mieszkankę Jastrzębia-Zdroju doprowadzili do prokuratury na czynności z zakładu karnego. W trakcie przeszukań funkcjonariusze zabezpieczyli substancję chemiczną, przekazaną do specjalistycznych badań, a także dokumenty i sprzęt elektroniczny.

- Jednemu z podejrzanych, 32-letniemu mężczyźnie, prokurator przedstawił zarzut kierowania groźby pobicia wobec kobiety. Podejrzany zagroził połamaniem nóg pałką teleskopową, jeśli pokrzywdzona nie będzie rozprowadzać narkotyków dla grupy przestępczej. Ponadto zatrzymany usłyszał zarzut kierowania gróźb wobec mężczyzny w celu wpłynięcia na treść składanych przez niego wyjaśnień. Mężczyzna miał kilkukrotnie grozić pokrzywdzonemu maczetą i kijem bejsbolowym, chcąc zmusić go do fałszywego zeznania, że dotychczasowe wyjaśnienia w tym postępowaniu zostały wymuszone na nim przez funkcjonariuszy CBŚP - relacjonuje policja.

5 zatrzymanych trafiło do aresztu. Za wprowadzanie do obrotu znacznych ilości narkotyków grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

W całym śledztwie występuje 25 podejrzanych, którym przedstawiono ponad 70 zarzutów. W toku postępowania śledczy zabezpieczyli mienie należące do podejrzanych w postaci nieruchomości, samochodów i pieniędzy, o łącznej wartości ponad 1,5 mln zł. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

1 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.8µg/m3 PM2.5: 8.4µg/m3