Kolejni kierowcy stracili prawa jazdy za zbyt szybką jazdę

56 453622 g

Redakcja

21 maja 2022

Lublinieccy policjanci zatrzymali uprawnienia dwóm kierującym, którzy nie stosowali się do obowiązujących ograniczeń prędkości. Na trzy miesiące stracili je amatorzy zbyt szybkiej jazdy, którzy nie zważając na bezpieczeństwo swoje oraz innych, pędzili w terenie zabudowanym ponad 100 km/h.

W dniu 17 maja na DK 11 w Ciasnej funkcjonariusze z drogówki zatrzymali do kontroli drogowej osobowego volkswagena. Jak wykazał policyjny miernik prędkości, kierujący samochodem mieszkaniec powiatu oleskiego pędził z prędkością 101 km/h w terenie zabudowanym. Mundurowi zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy na okres 3 miesięcy oraz ukarali go mandatem karnym w wysokości 1500 złotych i 10 punktami karnymi.
Następnego dnia na ulicy Ligockiej w Lubszy w podobnych okolicznościach uprawnienia do kierowania stracił 32-letni mieszkaniec powiatu radomszczańskiego, który kierując pojazdem marki Audi, jechał z prędkością 103 km/h w miejscu, gdzie przepisy dopuszczają maksymalną prędkość 50 km/h. 

Od początku 2022 roku kwoty mandatów karnych za przekroczenia prędkości zostały znacząco podniesione, o czym zdążyli się już przekonać niektórzy amatorzy zbyt szybkiej jazdy. Stróże prawa apelują o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i stosowanie się do obowiązujących ograniczeń prędkości. Podkreślają, że każde nieodpowiedzialne zachowanie za kierownicą może nieść za sobą poważne konsekwencje nie tylko dla sprawcy, ale również dla innych. Pamiętajmy, że niejednokrotnie mamy do stracenia o wiele więcej niż pieniądze. 

 

Źródło: KPP w Lublińcu

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

23 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.6µg/m3 PM2.5: 5.0µg/m3