Kolejni artyści dołączają do CARBON Silesia Festival!

CARBON Silesia Festival

Redakcja

12 maja, 2023

CARBON Silesia Festival powraca z drugim ogłoszeniem artystów! Po sukcesie dwóch pierwszych edycji, pora na kolejną odsłonę tego wyjątkowego festiwalu. 23 i 24 czerwca miłośnicy muzyki elektronicznej ponownie spotkają się w Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu. To jedyne miejsce w Polsce, gdzie elektronika brzmi tak dobrze w postindustrialnej przestrzeni starej kopalni. Pora na kolejnych wykonawców.

Tym razem do Zabrza przylecą artyści z Brazylii, Włoch, Izraela, Niemiec i Anglii! 

Na początek HOSH, gwiazda niemieckiej wytwórni Diynamic, współautor wielkiego przeboju „Midnight (The Hanging Tree)”. Nagranie w samym tylko serwisie Spotify odtworzono ponad 60 milionów razy! 

Obok Niemca wystąpi brazylijska producentka i DJ-ka-Terr. Artystka niegdyś grywała w punkrockowych kapelach w gorącym Belo Horizonte, wybrała jednak chłodniejszy Berlin, by tworzyć najgorętsze electro, techno i house. Terr wydała właśnie swój debiutancki album i to nakładem wytwórni innej gwiazdy festiwalu-Erola Alkana. 

Wprost ze słonecznego Tel Awiwu przyleci najbardziej znana izraelska grupa-duet Red Axes. Niv i Dori to wyjątkowi DJ-e i genialni producenci, którzy potrafią zaskoczyć-czy zagrają electro? House? A może techno? A może wszystko razem...O tym przekonamy się już niebawem. 

Fanom melodic house i techno na pewno spodoba się występ Włocha Undercatta. Pochodzący z Pizy producent i DJ także potrafi zaskoczyć-ceni muzyczną wszechstronność i nie ogranicza się do jednego stylu. 

Inna gwiazda to Johannes Albert, producent i DJ z Berlina, który, jak sam mówi, uwielbia improwizować - wszystko zależy od atmosfery i reakcji publiczności. Potrafi mieszać house z electro, disco z techno, a acid z italo.

Znajdzie się też kolejna atrakcja fanów drum and bassu - na festiwalu zagra angielski producent i DJ-Break. Artysta z Bristolu wydaje nakładem m.in. Commercial Suicide,

Metalheadz, Soul:r, Subtitles, Shogun Audio i Exit Records. Właśnie ukazał się jego najnowszyalbum - krążek"Digital World" a podczas występu wspierać go będzie MC Rage. Na festiwalu będzie miksować płyty mieszkający w Berlinie Michal Zietara, a mieszankę energetycznych gitar i dynamicznych syntezatorów zaprezentują "młodzi zdolni", czyli Niemoc. Na scenie swoje 10 urodziny obchodzić będzie Bokka. Wystąpi też młoda gwiazda wytwórni Kayax - Ania Leon, a także wrocławski zespół Oxford Drama. Pojawi się wielu świetnych DJ-ów-zagrają Biøs, Alegria, naked relaxing, iRobot, RosAddiction, enigmatyczny projekt Boyfriends, Holly Molly i szczeciński kolektyw Local Disco Allnighter. 

Warto przypomnieć, że na Carbon Silesia Festival wystąpią też: HVOB, BoysNoize, Lindstrøm, Erol Alkan, DRS feat. Dogger, ale także czołówka polskiejsceny elektronicznej: Kamp!, Rysy, A_GIM & Jurek Przeździecki, Pysh live, Last Robots, Penera, Joana, Sarapata i Guiltee. 

Pierwsze dwie pule karnetów na CARBON Silesia Festival zostały wyprzedane. Obecnie dostępna jest przedostatnia -"REGULAR" w cenie 249 zł. Organizatorem CARBON Silesia Festival jest agencja Go Fest, która odpowiada także za największy zimowy festiwal - Snow Fest. Jakość i zabawa na najwyższym poziomie są zatem gwarantowane. Na terenie festiwalu, oprócz muzycznych wrażeń, na uczestników czekać będzie wiele atrakcji, w tym m.in. strefa foodmarket, strefa chill, art zone, impreza dzienna oraz możliwość zwiedzania wybranych przestrzeni kopalni.

  powiązane artykuły:

  Carbon silesia festival 2023
  Lokalne 6 kwietnia, 2023

  Po sukcesie dwóch pierwszych edycji, pora na kolejną odsłonę tego nietuzinkowego festiwalu. 23 i

  Poprzedni artykuł

  Następny artykuł

  8 o

  katowice

  Cóż... Bywało lepiej.

  PM10: 24.5µg/m3 PM2.5: 20.7µg/m3