Kolejne zmiany w Giszowcu. Węzeł Kolista przejezdny od 7 lipca

Giszowiec fot KAW

Redakcja

6 lipca, 2022

W ramach przebudowy układu drogowego w Giszowcu wprowadzone zostają kolejne zmiany w organizacji ruchu. Otwarcie ostatniego odcinka węzła Kolista, pierwotnie planowane na 20 lipca, nastąpi dwa tygodnie wcześniej. Zostanie on udostępniony już jutro w godzinach przedpołudniowych.

Przyspieszona zmiana w organizacji ruchu oznacza, że kierowcy ponownie będą mogli korzystać z przejazdu z osiedla Giszowiec a także z DK86 od strony Tychów – na osiedle przy ulicy Kolistej oraz umożliwi to dojazd do skrzyżowania ulicy Kolistej z ul. Karolinki i  73 Pułku Piechoty .Trasy  autobusów już nie będą  prowadzone objazdami, co skróci czas przejazdu i usprawni komunikację z osiedlem. Razem z udostępnieniem całego węzła, uruchomiony zostanie również ciąg pieszy wzdłuż drogi.

- Znajdujemy się na ostatniej prostej przebudowy układu drogowego w Giszowcu, co pokazują ostatnie duże zmiany w ruchu. Po czerwcowym udostępnieniu znacznej części węzła Kolista, teraz możemy udostępnić kierowcom go w całości, co oznacza, iż ruch w tym obszarze będzie mógł się odbywać już we wszystkich docelowych relacjach – mówi Agnieszka Dutkiewicz, z-ca dyrektora ds. budowy infrastruktury technicznej, Katowickie Inwestycje S.A.

– Obecnie wykonawca realizuje prace wykończeniowe, między innymi trasowanie i malowanie oznakowania poziomego na jezdniach DK86, zagospodarowanie terenów przyległych oraz roboty drogowe na fragmencie ul. 73 Pułku Piechoty wzdłuż salonów samochodowych. Przed nami jeszcze likwidacja tymczasowego ronda na ul. 73 Pułku Piechoty wraz z tymczasowymi dojazdami do niego oraz finalnie wdrożenie docelowej organizacji ruchu, co oznacza udostępnienie wszystkich pasów ruchu na rozbudowanych jezdniach – podsumowuje Agnieszka Dutkiewicz.

 

 

Giszowiec mapa sytuacyjna zmiana od 7 07

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-4 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 17.9µg/m3 PM2.5: 16.4µg/m3