Kolejna osoba padła ofiarą oszustwa na pracownika banku. Mężczyzna stracił prawie 100 tys. zł

Policja

Redakcja

16 maja 2024

Katowiccy policjanci zatrzymali dwóch oszustów, którzy oszukali pewnego mężczyznę na prawie 100 tys. złotych. Podejrzani wcześniej zadzwonili do niego z informacją, że jego pieniądze w banku są zagrożone i musi przelać je na konto techniczne. Kiedy to zrobił, oszuści wypłacili pieniądze w bankomacie.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Katowicach zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o oszustwo. 

Sprawcy zadzwonili do pokrzywdzonego i poinformowali go, że jego pieniądze w banku są zagrożone. Polecono mu, aby środki zdeponowane na koncie bankowym przelał na tzw. konto techniczne. Mężczyzna wykonał polecenie oszustów i przelał na wskazane konto łącznie prawie 100 tys. zł - relacjnuje policja. 

Nietypowa dla pokrzywdzonego transakcja, została zauważona przez pracownicę banku, która zorientowała się, że może to być działanie pod wpływem oszustów. Niestety, oszuści zdążyli wypłacić pieniądze z bankomatu. 

Dzięki czujności pracownicy banku, katowiccy policjanci natychmiast podjęli jednak działania. Jeszcze tego samego dnia, kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z katowickiej komendy, zatrzymali dwóch 27-latków. 

W ich mieszkaniu policjanci znaleźli gotówkę w kwocie około 20 tys. zł, która została zabezpieczona na poczet przyszłych kar. Zatrzymali zostali osadzeni w policyjnym areszcie - podała KMP w Katowicach.

Na czas prowadzonego postępowania, podejrzani zostali objęci policyjnym dozorem, zakazem kontaktowania się oraz opuszczania kraju. Za oszustwo grozi im kara do 8 lat więzienia.

powiązane artykuły:

Oszustwa internetowe
Lokalne 23 kwietnia 2024

Bielscy policjanci zatrzymali w Bydgoszczy oszusta, który, podając się za kobiety będące

Metoda na wnuczka
Lokalne 15 kwietnia 2024

Seniorka z Koziegłów straciła oszczędności swojego życia. Dała się nabra

Oszustwo na inwestycje
Lokalne 8 kwietnia 2024

Policjanci z Jastrzębia-Zdroju prowadzą postępowanie dotyczące oszustwa, gdzie przestępcy

Makijaz ust triki
Lifestyle 10 maja 2024

W dzisiejszych czasach rynek kosmetyczny oferuje nam ogromną gamę produktów do makijażu ust:

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

14 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 16.6µg/m3 PM2.5: 14.7µg/m3