Kolejna awaria bloku w Elektrowni Jaworzno

Elektrownia jaworzno 910 4 a 5
Kastelik

Szymon Kastelik

13 października, 2022

Na Giełdowej Platformie Informacyjnej pojawił się komunikat o awarii bloku 910 MW w Jaworznie. Ma potrwać do 17 października,

Jak poinformowały branżowe media, w środę 12 października po godzinie 13:00 Tauron ogłosił nieplanowany postój bloku 910 MW. Według komunikatu powodem jest "remont awaryjny". Przestój ma potrwać do godziny 4:00, 17 października, co potwierdzają informacje z GPI.

Przypomnijmy, że to nie pierwsze problemy w Elektrowni Jaworzno. W sierpniu najnowszy blok stanął na cztery tygodnie. Powodem była awaria odżużlacza. Od lipca grupa RAFAKO (która wybudowała i zajmowała się blokiem 910MW) alarmowała media o tym, że Tauron używa węgla złej jakości do produkcji energii elektrycznej. Po wykryciu awarii rozpoczęła się "medialna kłótnia" pomiędzy spółkami. W punkcie kulminacyjnym RAFAKO zorganizowało konferencję prasową w Warszawie, a na zarzuty Tauron odpowiadał "na żywo" na Twitterze.

Wcześniej Sebastian Gola stracił funkcję prezesa Nowe Jaworzno Grupa TAURON.  Jego funkcję przejął Paweł Szczeszek, prezes Tauronu. Stanowiska stracili też wiceprezesi grupy. Ostatecznie RAFAKO poinformowało media, że Tauron zablokował możliwość dokończenia napraw bloku 910 MW przez tę spółkę. Kilka dni później Tauron wydał komunikat o ponownym uruchomieniu bloku. 

 

 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

5 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.5µg/m3 PM2.5: 5.1µg/m3