Koleje Śląskie dają pracę. Poszukiwani nie tylko maszyniści

Praca w kolejach slaskich

Redakcja

14 grudnia, 2023

Wielu z nas marzyło w dzieciństwie, by zostać kolejarzem. Ten piękny mundur i podróże pociągiem również dla dorosłych mają nieodparty urok. Urok to jednak nie wszystko. Być kolejarzem to przecież powód do dumy. To odpowiedzialna i ważna praca, która służy innym.

Teraz jest okazja, by ziścić marzenia. By znaleźć pracę dającą powody do dumy. Koleje Śląskie szukają pracowników. Dodajmy, że kolej w Polsce się rozwija. Rozwija się również w województwie śląskim. Toteż praca w spółce kolejarskiej to dobry wybór - perspektywiczny i dający poczucie stabilizacji.

Poszukiwani nie tylko maszyniści

Koleje Śląskie aktualnie poszukują osób chętnych do pracy na stanowisku komisarza odbiorczego i starszego specjalisty ds. zamówień publicznych. Jak również maszynisty pojazdów trakcyjnych oraz mechanika taboru. Spółka chętne zatrudni elektronika, rewidenta taboru, zwrotniczego, specjalistę ds. kontrolingu i planowania finansów a wreszcie specjalistę ds. administracji infrastrukturą.

Dla specjalistów i nie tylko

Niektóre ze stanowisk wymagają posiadania odpowiednich kwalifikacji i uprawnień. Aby pracować jako maszynista pojazdów trakcyjnych trzeba mieć odpowiednią licencję oraz świadectwo maszynisty. Kandydat na rewidenta taboru powinien dysponować świadectwem zdania egzaminu kwalifikacyjnego oraz uprawnieniami do wykonywania tej pracy. Z kolei kandydat na zwrotniczego musi przedstawić świadectwo zdania egzaminu kwalifikacyjnego i uprawnienia do wykonywania zawodu. O pracę na niektórych z wymienionych stanowisk starać się mogą wszyscy. Pierwszeństwo mieć będą osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje. Jeśli w ogłoszeniu jest informacja o niezbędnych wymaganiach, to oznacza, że podejmując pracę należy posiadać już określone uprawnienia.

powiązane artykuły:

Symulator Koleje Slaskie
Lifestyle 14 sierpnia, 2023

Koleje Śląskie zapraszają na przejażdżkę symulatorem pojazdu kolejowego. Symulator jest odzwierci

Koleje slaskie rozklad
Lokalne 11 grudnia, 2023

W niedzielę wszedł w życie nowy rozkład jazdy Kolei Śląskich. Każdego dnia na tory wojewó

Nowy rozklad kolei slaskich
Lokalne 7 grudnia, 2023

Poniżej przedstawiamy najważniejsze zmiany w rozkładzie jazdy Kolei Śląskich, które będą obowiązy

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

6 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 39.7µg/m3 PM2.5: 32.9µg/m3