"Kohut, naprawdę wszystko jedno co, lub kogo bzykasz" - Europoseł celem ataku hejterów

Lkoh
Kastelik

Szymon Kastelik

29 września 2021

Europoseł Łukasz Kohut postanowił skomentować doniesienia związane ze słynną już konferencją Kamińskiego i Błaszczaka. Przedstawiciel Polski w Parlamencie Europejskim stał się celem ataku anonimowych profili na Twitterze.

W poniedziałek, 27 września na konferencji prasowej w siedzibie Straży Granicznej, ministrowie Mariusz Błaszczak i Mariusz Kamiński podsumowali działania na polskiej granicy z ostatniego czasu. Poinformowali o wielu nielegalnych imigrantach, którzy próbowali przedostać się do Polski m.in. przez granicę z Białorusią.

Skutecznie zostało udaremnione 8200 prób nielegalnego przekroczenia granicy. Mamy około 1200 zatrzymanych nielegalnych imigrantów. Wielu z nich nie ma żadnych dokumentów. Wielu z nich ma fałszywe dokumenty (...) Tu nie chodzi o stygmatyzowanie kogokolwiek, tu chodzi o fakty pokazujące, kto forsuje naszą granicę - powiedział Mariusz Kamiński.

Zweryfikowane kilkaset osób, które przebywają w ośrodkach straży granicznej. Wytypowano 2/3 z nich do "głębokiej weryfikacji". Obecne informacje dotyczące 25 procent zweryfikowanych osób mają wskazywać na ich niebezpieczne powiązania oraz udział w praktykach niezgodnych z prawem np. terroryzm. Czyli co 10 osoba ma mieć powiązania z organizacjami terrorystycznymi, przemytem ludzi, przestępczością kryminalną oraz fałszowaniem dokumentów. Część z nich ma doświadczenie bojowe. Służby miały zweryfikować dowody na działalność pedofilii i zoofilii. 

Według ministerstw i straży granicznej 20 procent badanych miało mieć długoletnie związku z Rosją. Jako dowody zaprezentowano zdjęcia z Moskwy, bilet na mecz w Petersburgu lub screeny z map internetowych. 

Codziennie ponad 2 tysięcy żołnierzy Wojska Polskiego jest zaangażowanych w działania na granicy polsko-białoruskiej. Żołnierze Wojska Polskiego są prowokowani przez stronę białoruską. Żołnierze Wojska Polskiego są profesjonalistami i nie ulegają prowokacjom - powiedział minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Dodał, że polska armia jest w stanie zwiększyć liczbę żołnierzy przy granicy z Białorusią. Błaszczak poinformował też o wielu prowokacjach ze strony białoruskiej armii i służ. Na przykład: strzały w powietrze, udawanie rzucaniem granatem. zostawianie podejrzanych pakunków czy niszczenie ogrodzenia granicznego.

Jednak najwięcej kontrowersji po konferencji prasowej wzbudził fakt, że ministrowie przedstawili na prezentacji zdjęcia dotyczące wspomnianej zoofilii i pedofilii. Zostały ocenzurowane w odpowiednich miejscach, jednak wiadomo co na nich było. Na jednym z zaprezentowanych fotografii widać mężczyznę, który ma odbywać stosunek seksualny najprawdopodobniej z krową. Na drugim widzimy półnagiego mężczyznę stojącego przy nieletniej. 

Internauci na Facebooku czy Twitterze zauważyli, że na konferencji prasowej mogło dojść do naruszenia artykułu 202 Kodeksu Karnego. W paragrafie 1 czytamy: Kto publicznie prezentuje treści pornograficzne w taki sposób, że może to narzucić ich odbiór osobie, która tego sobie nie życzy, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Paragraf 3 mówi natomiast: Kto w celu rozpowszechniania produkuje, utrwala lub sprowadza, przechowuje lub posiada albo rozpowszechnia lub publicznie prezentuje treści pornograficzne z udziałem małoletniego albo treści pornograficzne związane z prezentowaniem przemocy lub posługiwaniem się zwierzęciem, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Warszawska młodzieżówka Razem poinformowała, że złożyła w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury.

Rozpowszechnianie pornografii z udziałem zwierząt to przestępstwo, niezależnie od tego czy jest się ministrem. Dlatego złożyliśmy dzisiaj zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa z art. 202 § 3 kk na konferencji prasowej MSWiA przez Mariusza Kamińskiego, Mariusza Błaszczaka i Stanisława Żaryna - informuje Razem w Warszawie.

Oko.press poinformowało, że zdjęcie wskazujące na zoofilię to screen starszego filmu, który można zobaczyć w internecie. Europoseł Nowej Lewicy Łukasz Kohut skomentował te sprawę na Twitterze.

Krowa z karty pamięci znalezionej w trawie okazała się... koniem. W dodatku z nagrania dostępnego w sieci od kilku lat. Brawo PiS! Szybciej tworzycie manipulacje, niż w Mińsku i Moskwie strzelają szampany na waszą cześć"
łukasz kohut na twitterze.

Jego konto na Twitterze zalała fala krytyki - głównie z anonimowych profili. "Atak" był na tyle duży, że fraza "Kohut" przez moment była najpopularniejsza na tym kanale social mediowym.

Przykłady wpisów o europośle (pisownia oryginalna):

-Tobie, Kohut, naprawdę wszystko jedno co, lub kogo "bzykasz"?

-Kohut, nawet w żałobie nadaje. Żałosne.

-takiemu Niemcowi jak Kohut to nie robi różnicy krowa czy koń. Byle miało dupę i otwór

-Panie Kohut, proszę próbować, na leczenie nigdy nie jest za późno!

-Kohut niech cie psy pi***olą

Hejt nie ruszył jednak europosła, który kontynuował ten wątek - Oglądanie Wiadomości TVP jest jak oglądanie filmów porno z karty pamięci znalezionej w trawie na wschodniej granicy - skomentował na Twitterze.

powiązane artykuły:

Lkohut
Wiadomości 21 stycznia 2022

20 stycznia 2022 r. podczas posiedzenia intergrupy Parlamentu Europejskiego ds. Tradycyjnych mniejsz

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.4µg/m3 PM2.5: 5.8µg/m3