Kim jest stalker z Uniwersytetu Śląskiego? [GALERIA]

P1 01
Kastelik

Szymon Kastelik

27 września, 2019

Przez ostatnie miesiące studenci z Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego byli nękani przez stalkera-studenta. Chociaż podejrzany został relegowany z uczelni, jego ofiary nadal boją się o swoje bezpieczeństwo.

O sprawie stalkera-studenta poinformowało w czwartek TVP3 Katowice. W swoim materiale przedstawiło wypowiedzi jego ofiar i screeny ze social mediów. Sprawą zajmuje się tyska policja, która nie chce jednak informować o szczegółach śledztwach. Jednak nam udało się dotrzeć do dowodów w tej sprawie oraz dowiedzieć się, kim jest podejrzany.

Stalkerem miał być pochodzący z Tychów mężczyzna. W drugim semestrze roku akademickiego 2017/2018 dołączył do pierwszego roku Dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Śląskim. Według relacji świadków od razu zachowywał się dziwnie. Był wycofany i izolował się od "koleżanek i kolegów" z roku. Jakiś czas po jego przybyciu rozpoczęło się piekło dla niektórych studentek i studentów z jego kierunku. Pod ich zdjęciami na Instagramie pojawiały się wulgarne komentarze z fake'owych kont (przykłady w galerii). Stalker zaczął pisać również do znajomych i rodzin ofiar. 

Studenci nie mieli wątpliwości. Odpowiedzialnym za te wiadomości może być młody mężczyzna który według nich zachowywał się coraz bardziej podejrzanie. Jeszcze w ubiegłym roku zostały o tym poinformowane władze uczelni oraz policja. Rozpoczęło się podwójne śledztwo w tej sprawie.

Uczelnia relegowała studenta dopiero po wielu miesiącach obradowania komisji dyscyplinarnej. Natomiast policja prowadzi nadal dochodzenie. Ofiary stalkingu są zdania, że służby działają wolno i nie chcą informować o szczegółach. 

Według tyszanina wszystkie oskarżenia są bezpodstawne. Twierdzi, że to on jest ofiarą, dlatego złożył swoje doniesienie na policję. 

W grudniu ubiegłego roku był przesłuchiwany w tej sprawie. Jednak jak sam twierdzi, nic mu nie udowodniono. 

Ponoć podejrzany pojawia się nadal w pobliżu Wydziału Nauk Społecznych - chociaż został relegowany. Osoby, które były atakowane przez stalkera, obawiają się w dalszym ciągu o swoje bezpieczeństwo.

P12

powiązane artykuły:

Work 933061 960 720
Lokalne 19 listopada, 2019

Stalker z Uniwersytetu Śląskiego i jego matka zostali zatrzymani przez katowicką policję! Odbędzie s

Cyber security 3480163 1920
Lokalne 19 listopada, 2019

Pod zarzutem uporczywego nękania i gróźb karalnych katowiccy policjanci zatrzymali we wtorek 25-letn

KEVIN
Lokalne 5 grudnia, 2019

Znudziło was oglądanie Kevina na małym telewizorze? Studenci Uniwersytetu Ekonomicznego będą mogli z

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

4 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 8.4µg/m3 PM2.5: 7.4µg/m3