Kilkumilionowe wsparcie dla lokalnych inicjatyw w województwie śląskim

IMG 20230627 111044

Redakcja

27 czerwca, 2023

W Urzędzie Marszałkowskim wręczono symboliczne czeki z kwotami, które są dofinansowaniem w ramach Marszałkowskiego Konkursu „Inicjatywa Sołecka”. W sumie to 4 mln złotych dla lokalnych projektów w subregionie centralnym i subregionie zachodnim województwa śląskiego. 

Czeki przedstawicielom gmin i sołectw przekazali przewodniczący Sejmiku Województwa Śląskiego prof. Marek Gzik oraz radni Maria Materla i Grzegorz Wolnik.

- Cieszę się, że możemy przekazać te symboliczne czeki. Mamy świadomość, że nie są to kwoty, które uratują nasz budżet. To są środki p oto, aby mieszkańcy mogli zrealizować swoje małe ambicje. Często jest tak, że wydajemy miliony na wielkie inwestycje, a brakuje na postawienie np. ławki - powiedział radny sejmiku, Grzegorz Wolnik.

- Inicjatywa sołecka to inicjatywa, która wychodzi z najniżej umocowanego samorządu. Wiecie najbardziej na co potrzebujecie pieniędzy - mówiła do samorządowców i sołtysów radna Maria Materla. 

- Państwa aktywność przerosła nasze oczekiwania. Dla nas to informacja, żeby kontynuować ten program - dodał przewodniczący Marek Gzik.

Przekazane 4 mln złotych zostaną zainwestowane w m.in. budowanie placów zabaw, poprawę bezpieczeństwa, oświetlenie ulic czy budowę budynków użyteczności publicznej. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

10 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 14.0µg/m3 PM2.5: 11.0µg/m3