Kilkanaście budynków w Sosnowcu przejdzie metamorfozę

2022 08 02 PODPISANIE UMOW MZZL 19

Redakcja

4 sierpnia 2022

Miejski Zakład Zasobów Lokalowych w Sosnowcu właśnie podpisał umowę z wykonawcami niezwykle ważnych inwestycji. Kolejnych kilkanaście budynków zmieni swój wygląd, a także źródła ciepła na ekologiczne.

To kolejne duże przedsięwzięcie, jakie w ostatnim czasie realizuje Miejski Zakład Zasobów Lokalowych w Sosnowcu. 

Zaledwie w listopadzie 2021 roku ogłaszaliśmy, że podpisaliśmy umowę na termomodernizację trzech budynków - przy Szczecińskiej 1, Wierzbowej 3 i Sobieskiego 18. Efekty prac już widać – dwa pierwsze budynki już cieszą oko. Za to przy ul. Sobieskiego 18 prace dobiegają końca”

mówi Rafał Łydek, dyrektor Miejskiego Zakładu Zasobów Lokalowych w Sosnowcu.

Na początku roku do Sosnowca napłynęły dobre wieści z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Otrzymaliśmy informacje o dofinansowaniu rzędu 8,4 mln zł. Dzięki temu mogliśmy rozpisać przetargi na termomodernizację kolejnych 14 budynków”

mówi Jeremiasz Złotecki, zastępca dyrektora MZZL ds. inwestycji i remontów.

Miejski Zakład Zasobów Lokalowych w Sosnowcu podpisał umowę na przemianę kilkunastu budynków: przy ul. Szczecińskiej 2, 4, 5, 12, 14, 15A, 16, Lipowej 18a, 20, 22, Andersa 83A, 85 i Pułaskiego 9.

Dofinansowaniem objęte są też trzy wcześniej rozpoczęte inwestycje (Szczecińska 1, Wierzbowa 3 i Sobieskiego 18). Budynki zyskają nowy wygląd, a także ekologiczne źródła ciepła. Zniwelowane zostaną straty ciepła budynku, dzięki czemu pobór energii będzie niższy.

Po rozstrzygnięciu, kwota prac w tych lokalizacjach oscyluje wokół 7,7 mln złotych. Przetarg na termomodernizację przy Andersa 81, 87 i Czeladzkiej 25cd zostanie ponownie rozpisany do końca roku.

Chcemy, aby prace te zostały przeprowadzone w kolejnym sezonie, aby zimą mieszkańcy nie mieli problemów z ogrzewaniem”

dodaje Rafał Łydek, dyrektor MZZL w Sosnowcu.

Nie zmieniamy swojego podejścia. Czyste środowisko jest niezwykle istotne, ekologia jest ważna, choć dzisiaj rządzący zdają się o tym zapominać. Nie przestajemy finansować wymian źródeł ciepła, bo nadal uważamy, że zdrowie jest najważniejsze. Dzisiaj nikt nie myśli o smogu, ale za 2 miesiące problem wróci, dlatego działamy w ten sposób”

mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Prace w budynkach powinny ruszyć w ciągu najbliższych tygodni.

2022 08 02 PODPISANIE UMOW MZZL 12

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.9µg/m3 PM2.5: 5.2µg/m3