Kiepska sytuacja Zagłębia Sosnowiec. Arkadiusz Chęciński: Żenada i tyle

Csm csm IMG 20190825 141454 b4e7db1de0 f0a81bf7c3
Kastelik

Szymon Kastelik

8 listopada, 2021

Chociaż to dopiero połowa sezonu, Zagłębie Sosnowiec zmierza w kierunku spadku z Fortuny 1. Ligi. Mimo zmian, klub nie potrafi wygrywać meczów.

W sierpniu Marcin Jaroszewski podał się do dymisji i ustąpił ze stanowiska prezesa Zagłębia Sosnowiec. Jego miejsce zajął Łukasz Girek. We wrześniu nowym trenerem pierwszej drużyny został Artur Skowronek. Czy coś się zmieniło? Niestety nic. W niedzielę Zagłębie przegrało w meczu Fortuny 1. Ligi na wyjeździe ze Stomilem 3:1. Drużyna z Sosnowca znalazła się w strefie spadkowej na 16. miejscu. Po 16 kolejkach ma tylko 12 punktów, czyli tyle samo co 17. GKS Jastrzębie oraz 18. KS Polkowice. 

Prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński traci powoli cierpliwość. Na Twitterze kibicowska strona 100% Zagłębie Sosnowiec dodała wpis, w której przewiduje, że otwarcie nowego stadionu w Sosnowcu nastąpi w 2. Lidze, czyli na trzecim poziomie rozgrywkowym - Prezydent @ChecinskiPrez  powinien już się przyzwyczaić do tego, że otwarcia @zps_sosnowiec dokona podczas meczu @_2liga_. Ta drużyna się nie utrzyma w @_1liga_ - czytamy na Twitterze. Do tego wpisu odniósł się Arkadiusz Chęciński, który nie ukrywał złości z wyników sportowych Zagłębia Sosnowiec.

Żenada i tyle, szkoda, że Ci, którzy pytali o premie w przypadku awansu, dzisiaj nie mają pomysłu jak przeprosić kibiców. Nie będę się do takich myśli przyzwyczajał, organizacyjne zmiany prowadzimy dalej, wierzę, że przyniosą one efekty. Trzeba walczyć i wierzyć do końca - i dodał - Najgorsze, że przepisy nawet nie bardzo pozwalają na karanie za taka pracę, ale i nad tym pracujemy. To nie my powinniśmy płacić za taka grę to nam powinni się za to płacić. 

Następnie prezydent miasta wdał się w dyskusję z kibicami, jeden z nich zalecił mu nawet wyłączenie Twittera. Prezydent miasta jednak nie chciał odpuścić - Zawsze jestem z mieszkańcami, czy jest dobrze, czy źle i Zawsze tak będzie, a może zwłaszcza, gdy jest źle - napisał Chęciński. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.6µg/m3 PM2.5: 3.3µg/m3