Kibolska zadyma na urodzinach GKS-u Tychy [FOTO]

62 653026

Redakcja

21 kwietnia 2021

Podczas wczorajszego meczu GKS Tychy - Radomiak Radom, kibice postanowili zgromadzić się pod stadionem. Zamiast świętować zwycięstwo swojej drużyny, która wygrała 1:0 i obchodziła w tym dniu swoje 50-te urodziny, kibole postanowili wdać się w zamieszki z policją.

Jak informuje policja, pod stadionem GKS-u Tychy łącznie zebrało się około 200 osób. Wznosili okrzyki oraz odpalali race dymne. Mimo wydawanych przez mundurowych komunikatów o postępowanie zgodnie z istniejącym prawem i próśb o rozejście się, zebrana grupa kibiców nie reagowała. Przypomnijmy, że w czasie trwającej pandemii koronawirusa, liczne zgromadzenia są zakazane. 

Dodatkowo, uczestnicy na widok mundurowych, którzy dążyli do ustalenia ich tożsamości, rozbiegli się w kierunku Parku Niedźwiadków. Jedna z grup pseudokibiców dążyła do konfrontacji z policjantami - informuje polcija. Jednak szybkie wsparcie i działania mundurowych zapobiegło eskalacji ich agresji - podaje tyska policja. 

Policja będzie prowadzić działania, w celu ustalenia szczegółów dotyczących zdarzenia. 

Podczas zabezpieczenia mundurowi wylegitymowali łącznie 92 uczestników. W związku z ujawnionymi wykroczeniami sporządzili 24 wnioski o ukaranie do sądu oraz nałożyli 62 mandaty zarówno porządkowe, jak i dotyczące naruszeń przepisów związanych z obowiązującymi obostrzeniami w związku z wystąpieniem stanu epidemii - informuje tyska policja. 

foto: KMP Tychy

62 653028

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

14 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 15.9µg/m3 PM2.5: 14.1µg/m3