Dramatyczny wypadek w Kenii. Zorganizowano zrzutkę dla rybniczanina

Katarzyna Parzych https://zrzutka.pl/

Katarzyna Kulyk

31 stycznia, 2023

Rozpędzony samochód wjechał w mężczyznę i zbiegł z miejsca wypadku. Teraz pan Wojciech walczy o życie w szpitalu. Potrzeba 450 tysięcy złotych na transport rybniczanina do Polski.

Mieszkaniec Rybnika, Wojciech Parzych wraz z żoną i młodszą córką byli na wakacjach w Kenii. Małżeństwo jest bardzo usportowione, razem pokonują maratońskie trasy. Do wypadku doszło między innymi podczas porannego treningu.

W środę 25 stycznia Wojtek wraz z żoną i dwójką znajomych odbywali poranny trening kiedy to rozpędzony samochód uderzył w grupę biegaczy. Żonie pana Wojtka – Katarzynie udało się odskoczyć, podobnie jak jednemu ze znajomych małżeństwa. Z kolei drugi ma złamaną rękę. Niestety mieszkaniec Rybnika został poszkodowany najbardziej.

Kierowca uciekł z miejsca wypadku. Pomocy poszkodowanemu mężczyźnie udzielała żona, przyjaciele i tamtejsi mieszkańcy. Wojtek został przetransportowany do szpitala Dani Beach Hospital, tam rozpoczęła się jego walka o życie.

- Na miejscu u Wojtka stwierdzono złamanie ośmiu żeber i krew w płucach. Obie ręce zostały połamane w kilku miejscach i zmiażdżone. Mięsień przedramienny został rozerwany. Kości nadgarstków uległy złamaniu z przemieszczeniem. Skalp skóry głowy został zdarty. W lewej nodze został zmiażdżony mięsień dwugłowy, a kolano zostało uszkodzone. - informuje Pani Katarzyna na stronie zrzutki pieniędzy


Transport Wojtka z Kenii do Polski musi odbyć się w asyście zespołu lekarzy, mężczyzna musi znajdować się wyłącznie w pozycji leżącej. Czeka go jeszcze kilka poważnych operacji oraz długa rehabilitacja.

- Wszyscy, którzy znają Wojtka wiedzą jakim jest wspaniałym i dobrym człowiekiem. Wojtek zawsze służył pomocą osobom, które tego potrzebowały. Proszę wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc w powrocie do zdrowia Wojtka – apeluje żona.

Do końca zrzutki zostało 88 dni. Do tej pory udało się zebrać około 73 tys. zł z 450 tys. zł. Liczy się każda złotówka!

Pieniądze można wpłacić TUTAJ.

Katarzyna Parzych https://zrzutka.pl/

powiązane artykuły:

Projekt bez tytulu 2
Wiadomości 11 lipca, 2022

Mateusz Kos, bramkarz Zagłębia Sosnowiec i były zawodnik Rakowa oraz Skry Częstochowa w wyniku pożar

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

4 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 11.1µg/m3 PM2.5: 10.2µg/m3