Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna - oferty pracy

ksse-oferty pracy

Redakcja

22 stycznia 2023

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna jest liderem wśród polskich specjalnych stref ekonomicznych. Działa w niej 540 przedsiębiorstw, które stworzyły ponad 90 tysięcy miejsc pracy na całym obszarze strefy. Jak znaleźć pracę w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (KSSE)?

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna powstała na mocy rozporządzenia rady ministrów i stworzyła miejsca pracy w samym sercu Śląska. W KSSE zainwestowały firmy z całego świata - najwięcej z Francji, Włoch, Polski, USA, Niemiec i Japonii. Stwarza to wiele możliwości dla pracowników na pracę w międzynarodowych koncernach blisko swojego domu. Szukając pracy w KSSE należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna i jej strefy

KSSE to nie tylko Katowice. Strefa obejmuje 2614 ha w 40 gminach głównie w województwie śląskim oraz 6 powiatów w województwie opolskim: strzelecki, kędzierzyńsko-kozielski, głubczycki, krapkowicki, oleski oraz prudnicki co umożliwia zarówno inwestorom, jak i potencjalnym pracownikom wybór najbardziej dogodnej lokalizacji. NA KSSE składają się cztery podstrefy: Gliwicka, Jastrzębsko-Żorska, Sosnowiecko-Dąbrowska i Tyska. Rozłożenie strefy na szerszy obszar sprawia, że KSSE jest świetnie skomunikowana z międzynarodowymi trasami wschód-zachód (Lwów-Wrocław-Berlin) i północ-południe (Gdańsk-Cieszyn-Bratysława). Strefa znajduje się w pobliżu węzła autostrad A1 i A4.

praca w katowickiej specjalnej strefie ekonomicznej

Praca w KSSE, gdzie szukać?

Obecnie w KSSE działa 540 przedsiębiorstw, z czego w znacznej większości są to firmy z branży motoryzacyjnej (61,2%). Pozostałe inwestycje należą do sektora wyrobów ze szkła, metalurgii, branży budowlanej, spożywczej, przetwórstwa drewna, maszynowej i tworzyw sztucznych. Największymi inwestycjami w KSSE są:

 • fabryka Opla
Stellantis Gliwice

Gliwice ul. Adama Opla 1

 • FCA (dawniej Fiat)
Fiat Chrysler Automobiles Poland S.A.

Tychy ul. Turyńska 100

 • NGK Ceramics Polska
Gliwice ul. J. Gutenberga 6
 • Brembo Poland

Dąbrowa Górnicza ul. Walentego Roździeńskiego 13

 • Guardian Częstochowa
Częstochowa, ul. Wojciecha Korfantego 31/35
 • ZF Automotive Systems Poland
Częstochowa ul. Rolnicza 33
 • Electrolux
Siewierz ul. Warszawska 87
 • Roca
Gliwice ul. Wyczółkowskiego 20


  Pracy w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej możemy szukać zarówno na popularnych portalach z ogłoszeniami (np. pracuj.pl, jooble.pl, olx.pl, linkedin.pl) jak i na stronach inwestorów. Dodatkowo po wejściu na stronę główną KSSE znajdziemy również zakładkę: Giełda Ofert/Giełda Pracy.

  Praca w KSSE także dla obywateli Ukrainy

  W związku z agresją Rosji na Ukrainę na stronie KSSE powstała specjalna strefa wsparcia Ukrainy. Ma ona służyć rozpoznawaniu potrzeb strefowych inwestorów w obecnej sytuacji, w tym na rynku pracy. W jej ramach powstają webinary i spotkania informacyjne dla inwestorów, ale także giełda ofert pracy w KSSE dla obywateli Ukrainy. Co więcej, KSSE koordynuje także wymianę informacji na temat pomocy dla uchodźców organizowanej przez instytucje współpracujące z Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną.

  ksse praca

  Oferty pracy w KSSE

  Aktualnie w KSSE pracowników poszukuje firma Omron Electronics. Zajmuje się ona automatyką przemysłową, a w Tychach pracę w niej znajdzie inżynier aplikacyjny. Na tym stanowisku kandydat będzie odpowiedzialny za zapewnianie wsparcia technicznego klientom oraz rozwijanie, budowanie i utrzymywanie relacji z klientami w powierzonym regionie w bliskiej współpracy z Inżynierami Sprzedaży FSE (Field Sales Engineer). Wymagane jest trzyletnie doświadczenie na podobnym stanowisku i ukończone studia wyższe, najlepiej na kierunku: automatyka lub pokrewnych.

  powiązane artykuły:

  D4 N 8833 kopia
  Lokalne 15 lipca 2022

  Firma KoRo RIW Sp. z o.o. specjalizująca się w produkcji urządzeń mechanicznych i konstrukcji stalow

  2021 11 19 14 13 37 245190 1000x
  Lokalne 20 listopada 2021

  Utworzenie Jaworznickiego Obszaru Gospodarczego w ramach Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

  Jmichalek
  #EkoSilesia 7 października 2021

  25 lat Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Gościem naszego studia na Europejskim Forum Przys

  Poprzedni artykuł

  Następny artykuł

  2 o

  katowice

  Wspaniałe powietrze!

  PM10: 8.8µg/m3 PM2.5: 7.7µg/m3