Katowice: zamiast odbywać kwarantannę, leżał pijany na ławce

Csm csm police 4261182 1920 601c3783ba 2d8f41adab

Redakcja

30 maja 2020

Mężczyzna, który po powrocie z zagranicy powinien odbywać kwarantannę w Bielsku Białej, leżał pijany na ławce w centrum Katowic.

Kilka dni temu policjanci katowickiego oddziału prewencji, którzy pełnili służbę w dyspozycji Komendy Miejskiej Policji w Katowicach, podjęli interwencję wobec nietrzeźwego mężczyzny. Policjanci zwrócili na niego uwagę, kiedy na ul. Młyńskiej leżał na ławce. Zaniepokojeni podeszli w celu udzielenia pomocy, gdyż mężczyzna mógł zasłabnąć. Okazało się, że powodem słabości, była zbyt duża ilość wypitego alkoholu. Podczas interwencji policjanci ustalili, że mężczyzna powinien przebywać w Bielsku Białej, gdzie miał odbywać kwarantannę po powrocie do kraju z zagranicy.

Mężczyzna dodatkowo pomimo obowiązku zasłaniania twarzy, nie miał maseczki. Ze względu na zagrożenie zdrowia, a nawet życia mężczyzny policjanci podjęli decyzję o umieszczeniu go zgodnie z procedurami w policyjnym areszcie, gdzie trzeźwiał. Wsparcia policjantom katowickiego oddziału prewencji udzielili funkcjonariusze straży miejskiej, którzy zajęli się jego transportem. Po wytrzeźwieniu mężczyzna został skierowany do ośrodka, w którym powinien odbywać kwarantannę. W związku ze złamaniem obowiązku izolacji przez mężczyznę, policjanci powiadomili Powiatowego Inspektora Sanitarnego. Grozi mu kara administracyjna sięgająca nawet 30 tysięcy złotych.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

7 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 14.7µg/m3 PM2.5: 12.6µg/m3