Katowice stolicą esportu! Rozpoczął się weekend z Intel Extreme Masters

IMG 20230210 153304

Redakcja

10 lutego, 2023

Katowice w ten weekend będą stolicą światowego esportu! Wszyscy fani wirtualnej rywalizacji obserwują to co dzieje się w Spodku i MCK-U! Rozpoczął się weekend z Intel Extreme Masters 2023!

To już 11. edycja Intel Extreme Masters w Katowicach! To jedna z najważniejszych esportowych imprez na świecie. Tegoroczna edycja jest bardzo ważna z kilku powodów! Przede wszystkim organizatorzy mogli zorganizować IEM bez żadnych ograniczeń pandemicznych. Do Międzynarodowego Centrum Kongresowego wróciło EXPO. Na IEM przez cały weekend może wejść każdy, ale pierwszeństwo mają osoby, które zakupiły bilet.

Na IEM 2023 rozgrywany jest kobiecy turniej CS:GO, ESL Impact. W nim Polskę reprezentują esportowczynie z NAVI JavelinsPo raz pierwszy w Katowicach rywalizują również najlepsi "wirtualni kierowcy" w ramach turnieju ESL R1.

- Jesteśmy tutaj pierwszy raz, wiele słyszeliśmy dobrego IEM i w końcu chcieliśmy sprawdzić. Po prostu WOW! - powiedziała nam dwójka kolegów, która po raz pierwszy uczestniczy w esportowym święcie w Katowicach.

Podczas expo uczestnicy mogą przetestować najnowsze komputery, gry, spotkać swoich ulubionych esportowców oraz influencerów, a także wziąć udział w różnych konkursach. W piątek odbył się koncert również Smolastego,

Najważniejszymi wydarzeniami Intel Extreme Masters to turnieje w Counter Strike oraz StarCraft II.

IEM trwa przez cały weekend. Bramy otwierane są o godzinie 10:00,

IMG 20230210 152538

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

5 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 46.7µg/m3 PM2.5: 42.5µg/m3