Katarzyna Stachowicz - Radna Sejmiku Śląskiego

Katarzyna stachowicz radna sejmiku

Redakcja

31 sierpnia, 2023

Sylwetka Radnej Sejmiku Śląskiego Katarzyny Stachowicz. Dowiedz się kim jest i czym się zajmuje.

Katarzyna Stachowicz, kim jest, czym się zajmuje?

Katarzyna Stachowicz urodziła się w 1977 roku w Sosnowcu. Posiada wykształcenie wyższe. Absolwentka Filologii Polskiej na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Ukończyła także studia podyplomowe na kierunku Fundusze Strukturalne Unii Europejskiej w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej a także studia Master of Business Administration na Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej. Uzyskała też dyplom Ernst & Young Academy of Business umożliwiający zasiadanie w radach nadzorczych Spółek Skarbu Państwa. Pracowała m. in. jako dyrektor biura poselskiego, pracownik biura eurodeputowanej, główny specjalista ds. promocji i rozwoju w Urzedzie Miasta Chorzowa. Pracowała także w Biurze Obsługi Posłów w Kancelarii Sejmu RP, w Koksowni Przyjaźń jako kierownik działu promocji i informacji oraz  zastępca szefa działu komunikacji w JSW KOKS. Pełniła funkcje zastępcy dyrektora Departamentu Promocji i Komunikacji Społecznej w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii w Katowicach. W 2019 została prezesem zarządu spółki akcyjnej RPWIK w Zawierciu oraz przewodniczącą rady nadzorczej w Wojkowickich Wodach Sp. z o.o. Zaangażowana w działania na rzecz uczynienia zabiegu mastektomii bezpłatnym. Jej akcja „Pokonaj Raka Piersi” przyczyniła się do zmian przepisów, dzięki czemu podwójna profilaktyczna mastektomia w Polsce stała się refundowana. Za działalność charytatywną i społeczną została uznana „Osobowością Roku 2018” w Dąbrowie Górniczej, a także „Osobowością Roku 2018 Województwa Śląskiego”.

Działalność polityczna

Posłanka na Sejm RP VII kadencji. Wybrana do Sejmiku Województwa Śląskiego z listy: Koalicyjny Komitet Wyborczy Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska w okręg wyborczym nr 7. Uzyskała 19 704 głosy. 

Jako radna sejmiku zasiada w komisjach:

  • Środowiska i Gospodarki Wodnej (Przewodnicząca Komisji)
  • doraźnej Komisji ds. analizy inwestycji kolejowych i innych inwestycji realizowanych przez administrację rządową, w kontekście ich wpływu na realizację zadań Województwa Śląskiego (Zastępca Przewodniczącego)
  • Polityki Społecznej i Ochrony Zdrowia
  • Sportu, Turystyki i Rekreacji
  • doraźnej Komisji - "Kapituła Odznaki Honorowej za Zasługi dla Województwa Śląskiego"

W wyborach parlamentarnych w 2023 roku kandyduje z 4 miejsca na liście KKW Koalicja Obywatelska PO .N iPL Zieloni w okręgu nr 32 obejmującym powiaty: będziński i zawierciański oraz miasta na prawach powiatu: Dąbrowa Górnicza, Jaworzno, Sosnowiec.

Katarzyna Stachowicz kontakt:

tel. +48 (32) 20 78 273
e-mail: katarzyna.stachowicz@slaskie.pl

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

10 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 14.5µg/m3 PM2.5: 11.3µg/m3