Kapitalny remont Miejskiego Przedszkola w Piekarach Śląskich

Przedszkole nr 1 remont 6

Redakcja

8 lutego, 2022

Trwają pracę przy kapitalnym remoncie i termomodernizacji Miejskiego Przedszkola nr 1 przy ul. Bytomskiej w Piekarach Śląskich. Wnętrza placówki zostaną wykonane od podstaw, zmieni się również elewacja, a sam remont którego zakończenie planowane jest na wakacje pochłonie przeszło 4,5 mln zł.

Całkowity koszt zadania “Termomodernizacja i modernizacja Miejskiego Przedszkola nr 1 w Piekarach Śląskich” to kwota 4 562 503,79 zł w tym dofinansowanie ze środków europejskich na termomodernizację w wysokości blisko 700 tys. zł. Wykonawcą remontu jest firma MARWENT II sp. z o.o. sp. k. z Świerklańca.

Zakres inwestycji obejmuje prace demontażowe i rozbiórkowe, takie jak usunięcie istniejącego ogrodzenia, bram i furtek, częściową rozbiórkę stropów, ścian, schodów zewnętrznych oraz konstrukcji dachu czy też istniejącej stolarki okiennej i drzwiowej. Roboty budowlane obejmują: izolację i docieplenie ścian fundamentowych, docieplenie podłóg na gruncie oraz  poddasza, pokrycie dachu wraz z obróbkami, nową stolarkę okienną i drzwiową, a także docieplenie elewacji. Wewnątrz wykonane zostaną nowe posadzki, ściany i sufity, zamontowane też zostanie nowe wyposażenie kuchni, pralni i łazienek. Pojawi się też całkowicie nowa instalacja centralnego ogrzewania. Przed budynkiem usytuowane będą nowe chodniki i nasadzenia, całość otoczenia zostanie ponownie zaaranżowana.

W zakresie termomodernizacyjnym inwestycja uzyskała dofinansowanie ze środków unijnych.

Projekt „Termomodernizacja Miejskiego Przedszkola nr 1 w Piekarach Śląskich” obejmuje prace termomodernizacyjne w Miejskim Przedszkolu nr 1 w Piekarach Śląskich przy ul. Bytomskiej 79. Całkowity koszt wynosi 686 437,00 zł z czego dofinansowanie to 583 471,45 zł. Realizacja projektu przyczyni się do likwidacji „niskiej emisji” oraz kompleksowej modernizacji energetycznej budynku Miejskiego Przedszkola nr 1 w Piekarach Śląskich.

 

Źródło: UM Piekary Śląskie

Przedszkole nr 1 remont 3

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

17 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 13.0µg/m3 PM2.5: 10.1µg/m3