Kąpielisko Trzy Stawy już otwarte

Plaża w Dolinie Trzech Stawów Fot KAW

Redakcja

29 lipca, 2023

Najnowsze badania próbek wody z kąpieliska Trzy Stawy nie wykazały już obecności niebezpiecznej bakterii. Można się już tam kąpać od piątku. 

Kąpielisko Trzy Stawy zostało zamknięte czasowo z powodu w próbkach wody bakterii E.coli (pałeczka okrężnicy). Powodem pojawieniem się groźnej bakterii były m.in. wysoka temperatura oraz bezwietrzna pogoda.

Jednak już po kilku dniach pałeczka okrężnicy zniknęła z wody kąpieliska. - Informujemy, że wyniki badań są w normie, a według informacji przekazanej przez Państwowy Inspektorat Sanitarny woda nadaje się do kąpieli. Kąpielisko zostaje ponownie otwarte od piątku (tj 28.07.2023) po kilku dniach przerwy, a przebywanie w wodzie jest bezpieczne dla plażowiczów - informuje MOSiR Katowice.

Zatem w ten weekend można spokojnie odpoczywać w Dolinie Trzech Stawów. Chociaż pogoda może w tym przeszkodzić. Ale tak czy siak warto odwiedzić to miejsce, ponieważ w weekend odbędą się Mistrzostwa Polski w Triathlonie na dystansie supersprint 0,3-8-1,5 (młodzik oraz junior/u23/elita). Zawody zabezpiecza katowicki oddział WOPR, a MOSiR Katowice jest partnerem wydarzenia.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

14 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 7.7µg/m3 PM2.5: 5.9µg/m3