Kandydaci Nowej Lewicy z okręgu gliwickiego

Wanda Nowicka2

Redakcja

21 sierpnia 2023

Nowa Lewica zaprezentowała oficjalnie swoich kandydatów do Sejmu z okręgu gliwickiego. Liderką listy ponownie Wanda Nowicka.

Wanda Nowicka drugi raz będzie kandydować z okręgu gliwickiego. W 2019 roku zdobyła ponad 25 tys. głosów, chociaż nie pochodzi z Górnego Śląska. W tym roku Nowa Lewica liczy na podobny lub lepszy wynik.

Pozycję nr 2 w okręgu gliwickim otrzymała Alicja Musiał z partii Razem. To młoda działaczka polityczna, która chce wprowadzić do polskiego parlamentu młodego zapału. - Jestem zmęczona i sfrustrowana aktualną polityką, w której ciągle przewijają się te same twarze. Obecnie Sejm to w większości starsi mężczyźni - najwyższy czas to zmienić i wprowadzić do parlamentu perspektywę młodych kobiet - pisze w swoich mediach społecznościowych.

Z pozycji trzeciej w wyborach do Sejmu wystartuje znany z działalności w regionie Marcin Grzybowski.  Jest aktywnym działaczem związkowym w „OPZZ” . O mandaty poselskie dla Nowej Lewicy w okręgu gliwickim zawalczą również:

Ewa Surowiec (pedagożka z Bytomia, inicjatorka powstania Centrum Organizacji Samorządowych), Barbara Słania (socjolożka i politolożka, aktywnie zaangażowana w protesty w obronie praw kobiet) oraz Kasper Piechatzek (26-letni Zabrzanin, zaangażowany w działalność organizacji mniejszościowych). 


fot. mat. pras.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.9µg/m3 PM2.5: 4.3µg/m3