Kanał Regatowy w Parku Śląskim zostanie zmodernizowany

Gfdgfdf

Redakcja

23 maja, 2022

Modernizacja Kanału Regatowego wraz z otoczeniem to kolejna inwestycja, która planowana jest w Parku Śląskim. Właśnie ogłoszono przetarg na realizację pierwszej części tego zadania. Wykonawca zrealizuje go w systemie: projektuj i buduj.

Kanał Regatowy to urokliwy obiekt usytuowany w centralnej części Zielonych Płuc Śląska. Znajduje się pomiędzy aleją Fali a promenadą Gen. Jerzego Ziętka. Na zbiorniku znajduje się wyspa, do której prowadzą dwa mostki. Przewiązka pomiędzy jedną stroną kanału a drugą z uwagi na względy bezpieczeństwa jest nieczynna. W przyszłości to się zmieni, a spacerowicze będą mogli w pełni korzystać z uroków akwenu.

Powierzchnia robót w pierwszym etapie zajmie blisko 31 tys. mkw. Prace obejmą m.in. odtworzenie istniejących murów oporowych i betonowych w granicy kanału z zachowaniem jego kształtu. Zbiornik zostanie opróżniony, by tak się stało, konieczne jest otamowanie go od strony Stawu Przystań.

Na samej wyspie zerwana będzie nawierzchnia. Kładki, które do niej prowadzą, będą wymienione. Prace obejmą też wymianę instalacji elektrycznej i wodociągowej.

Podzielenie inwestycji na dwie części było celowe. W Parku Śląskim prowadzonych jest sporo prac, niebawem będzie ich jeszcze więcej. Rozbicie spowoduje zniwelowanie niedogodności, które wpisane są przy tego typu zadaniach.

Druga część inwestycji obejmie teren przyległy do kanału oraz wyspę. W ramach zadań planuje się m.in. nową aranżację części ogólnodostępnej dla przechodniów. Obiekt zyska zieleń i małą architekturę. Na realizację całego zadania przewidziano 2 lata.

 

Źródło: Park Śląski

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

17 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 20.2µg/m3 PM2.5: 14.9µg/m3