Kamera w spłuczce w tarnogórskim technikum. O "Mechaniku" usłyszała cała Polska

DSC 3251 980x649
Kastelik

Szymon Kastelik

14 grudnia, 2022

Telewizja, radio, gazeta, media społecznościowe. Na koniec 2022 roku najsłynniejszą szkołą w Polsce został "Mechanik" z Tarnowskich Gór. Niestety powodem nie są osiągnięcia uczniów lub pionierski styl nauczania. 

Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących "Mechanik" w Tarnowskich Górach zasłynął tym, że jeden z nauczycieli miał zainstalować ukrytą kamerę w spłuczce w męskiej toalecie. Dyrektor od razu po wykryciu sprawy rozwiązał umowę ze swoim pracownikiem.

Nauczyciel usłyszał zarzut z artykułu 267 paragraf 3 Kodeksu karnego - kto w celu uzyskania informacji, do której nie jest uprawniony, zakłada lub posługuje się urządzeniem podsłuchowym, wizualnym albo innym urządzeniem lub oprogramowaniem. Grozi mu do 2 lat więzienia.

Dyrektor placówki w rozmowie  z TVN24 stwierdził, że pracownik jego szkoły chciał nagrać... uczniów palących w ubikacji. Chyba jednak ten pomysł był bardzo nie przemyślany, bo jeden z uczniów bardzo szybko odnalazł ukrytą kamerę w spłuczce. 

Szkoła w komunikacie do rodziców i uczniów prosi o nieszukania chorej sensacji, która może zaszkodzić uczniom i pracownikom. Nauczyciel był wychowawcą jednej z klas. 

fot. Starostwo powiatowe w Tarnowskich Górach

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 30.5µg/m3 PM2.5: 24.5µg/m3