Już w niedzielę na promenadzie Areny Zabrze zagości Festiwal „Śląskie Smaki”

283535744 374519937989178 901200331956682565 n

Redakcja

18 czerwca 2022

Pokazy kulinarne Pascala Brodnickiego i Remigiusza Rączki, emocjonująca Bitwa Smaków, której efektów będzie mogła zakosztować publiczność, program muzyczno-kabaretowy przygotowany przez Krzysztofa Respondka, występ Orkiestry Dętej Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu oraz Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” to tylko część atrakcji, jakie czekały będą na uczestników XVI edycji Festiwalu „Śląskie Smaki”.

Organizatorzy tego wyjątkowo smakowitego wydarzenia – miasto Zabrze oraz Śląska Organizacja Turystyczna – zapraszają już w najbliższą niedzielę, 19 czerwca, na promenadę Areny Zabrze.

Festiwal „Śląskie Smaki” ma na celu promocję kuchni regionalnej województwa i podtrzymywanie kulinarnych tradycji z nią związanych

mówi Adam Wawoczny, prezes zarządu Śląskiej Organizacji Turystycznej. 

Charakterystyczne jest to, że kuchnia będąca niezwykle tradycyjną, zawiera w sobie wiele aktualnych trendów dotyczących żywienia, czy życia w stylu slow. XVI Festiwal „Śląskie Smaki” zagości w Zabrzu, mieście obchodzącym w tym roku swoje 100-lecie

dodaje. 

Uczestnicy festiwalu (amatorzy, szkoły gastronomiczne i profesjonaliści) powalczą o Złoty, Srebrny lub Brązowy Fartuch, w kategorii potrawa regionalna lub potrawa inspirowana tradycją.

Nie zabraknie regionalnych dań serwowanych przez restauracje Szlaku Kulinarnego „Śląskie Smaki”®. Restauratorzy zadbają o to, by nikt na Festiwalu nie był głodny. Festiwal jest zawsze okazją do spotkania się gastronomicznych reprezentantów różnych regionów województwa, będzie więc i kuchnia beskidzka, i jurajska, a także lokalne produkty z województwa śląskiego prosto od ich producentów.

Podczas trwania imprezy odbędą się dwa pokazy kulinarne, w tym emocjonująca Bitwa Smaków. Oczywiście jej efektów będzie mogła zakosztować zgromadzona publiczność.

Atrakcją dla odwiedzających Festiwal z pewnością będzie niezwykle bogaty program artystyczny.

Imprezie kulinarnej towarzyszyć będą występy m.in.: Krzysztofa Respondka, Orkiestry Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu i in. Imprezę zakończy tradycyjnie galowy koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny.

Szlak Kulinarny „Śląskie Smaki”® to zdobywca Certyfikatu Polskiej Organizacji Turystycznej dla Najlepszego Produktu Turystycznego w 2013 r. oraz nagrody Komisji Europejskiej w konkursie na Najlepsze Turystyczne Destynacje w Europie EDEN (2015). Z kolei Festiwal „Śląskie Smaki” to zdobywca Certyfikatu Polskiej Organizacji Turystycznej dla Najlepszego Produktu Turystycznego w 2007 r.

Organizatorzy:

  • Miasto Zabrze
  • Śląska Organizacja Turystyczna.

Partnerzy:

  • Arena Zabrze
  • Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu
  • MOSiR Zabrze
  • Teatr Nowy.

Patroni honorowi:

  • Ministerstwo Sportu i Turystyki
  • Marszałek Województwa Śląskiego – Jakub Chełstowski
  • Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej – Rafał Szmytke.

Źródło: UM Zabrze 

powiązane artykuły:

XVI Festiwal Slaskie Smaki Zabrze 2022 fot Pawel Ja Nic Janicki 092 scaled
Lokalne 22 czerwca 2022

Pokazy kulinarne Pascala Brodnickiego i Remigiusza Rączki, emocjonująca Bitwa Smaków, której efektów

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.0µg/m3 PM2.5: 3.6µg/m3