Już niebawem III Bieg Narciarski O Puchar Wisły

III Bieg Narciarski o Puchar Wisły

Redakcja

11 stycznia, 2023

W ostatnią niedzielę stycznia (29 stycznia) na trasach narciarstwa biegowego na Kubalonce spotkają się wszyscy miłośnicy biegówek z regionu, ale nie tylko. Tym razem w ramach zawodów zostaną rozegrane także I Mistrzostwa Polski Masters, które zwabią do Wisły sporą grupę biegaczy z całego kraju!

-Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału dzieci, młodzież i dorosłych. W kategoriach dziecięcych i młodzieżowych dystanse dopasowane są do wieku uczestników, natomiast dorośli mogą wybrać dystans 5 km, 10 km lub 15 km – zachęca Karina Czyż z Urzędu Miejskiego w Wiśle, który jest organizatorem biegu.

Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal, ciepły posiłek oraz napój. W każdej kategorii dzieci (osobno chłopcy i dziewczyny) za zajęcie I-III miejsca otrzymuje się statuetkę, dyplom i nagrodę rzeczową, zaś w kategoriach OPEN kobiet i mężczyzn za zajęcie I-V miejsca na dystansach: 5, 10 i 15 km statuetkę, dyplom i nagrodę rzeczową.

-W każdej kategorii wiekowej dzieci (zarówno dziewczyn jak i chłopców) oraz w każdej kategorii OPEN kobiet i mężczyzn przyznane zostaną nagrody dla Najszybszej Wiślanki i Najszybszego Wiślanina. Wyróżnimy także najmłodszych i najstarszych zawodników – dodaje Karina Czyż.

Zgłoszeń i opłat należy dokonywać w terminie do 25.01.2022 r. do godz. 23:59. Opłacie startowej podlegają tylko zawodnicy pełnoletni (od rocznika 2005 włącznie). Opłata startowa dla zawodników zgłoszonych online wynosi 50 zł, natomiast dla zgłoszonych w dniu zawodów 80 zł.

-Zapraszamy również kibiców, by dopingowali uczestników, by zagrzewali ich do walki. Nie zabraknie także stoisk gastronomicznych z małym co nieco na ciepło. Z pewnością będzie to czas pełen atrakcji i sportowych emocji! Zapraszamy na Kubalonkę!- zachęcają organizatorzy. 

powiązane artykuły:

Prezydent Andrzej Duda na nartach w Wiśle
Lokalne 3 stycznia, 2023

Podczas świąteczno-noworocznego urlopu prezydent Polski znalazł czas, żeby zrobić to, co kocha: c

fot. UM Wisła
Sport 21 grudnia, 2022

Polonia z wielu krajów zjechała do Wisły, by znów spotkać się w zimowej aurze Perły Beskidów, ale

Stok Stacja Narciarska
Turystyka 15 grudnia, 2022

Już w piątek, 16.12 o godz. 17:00 rusza sezon na Stacji Narciarskiej Stok w Wiśle. Zaś 17 grudni

Polonijny Festiwal Nordic Walking
Wydarzenia 15 grudnia, 2022

Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” wraz z Polskim Komitetem Olimpijskim zapraszają mieszkańców Wis

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

11 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 40.3µg/m3 PM2.5: 32.7µg/m3