Już jutro Droga Krzyżowa ulicami Katowic. Będą utrudnienia

Foto Droga Krzyzowa ulicami Katowic podpis Biuro Prasowe Archidiecezji Katowickiej

Redakcja

7 kwietnia 2022

Tegoroczne nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami stolicy Górnego Śląska odbędzie się 8 kwietnia, w piątek przed Niedzielą Palmową.

Nabożeństwo tradycyjnie rozpocznie się o godz. 19.00 przy krzyżu obok kopalni „Wujek", po czym wierni udadzą się do katedry Chrystusa Króla ulicami: Pola, Mikołowską, Kopernika, przez Plac Miarki, Jagiellońską, Sienkiewicza, Ligonia, Plebiscytową i Powstańców.

Modlitwa zakończy się w katedrze, w której do godz. 22.00 będzie możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania. Wierni proszeni są o zabranie ze sobą świec i zniczy, które zostaną złożone pod pomnikiem św. Jana Pawła II na placu katedralnym.

W zaproszeniu skierowanym do mieszkańców Katowic abp Skworc napisał m. in.:

Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią wracamy do sprawdzonej tradycji modlitewnej, która pomaga w duchowym przygotowaniu do obchodów Wielkiego Tygodnia, a jednocześnie jest naszym publicznym wyznaniem wiary i potwierdzeniem przynależności do Jezusa Chrystusa”

napisał metropolita katowicki.

Podczas tegorocznej Drogi Krzyżowej będziemy chcieli modlić się w sposób szczególny w intencji pokoju w Ukrainie, prosząc o nawrócenie serc dla wojennych oprawców. W naszych modlitwach będziemy też pamiętać o tych wszystkich, którzy uciekli przed dramatem wojny i znaleźli schronienie u rodzin i w domach naszego regionu”

tłumaczy ks. Tomasz Wojtal, rzecznik archidiecezji katowickiej.

 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 13.4µg/m3 PM2.5: 12.0µg/m3