Rozgrzewka BPNZ

Redakcja

8 maja, 2022

14 maja to kolejna z ważnych dat Biegu po Nowe Życie. Tego dnia w Wiśle po raz 20. spotkają się osoby po przeszczepie, które w sztafetowym marszu nordic walking przejdą wspólnie ze znanymi osobami ze świata filmu, teatru, estrady, sportu i mediów oraz autorytetami polskiej medycyny transplantacyjnej – lekarzami i koordynatorami oraz partnerami symboliczny kilometr.

- To miała być jednorazowa inicjatywa, mieliśmy się po prostu spotkać jeden raz i zwrócić uwagę na problem. Problem niewystarczającej liczby narządów do przeszczepień. Teraz jesteśmy razem 11 lat, i cieszymy się na 20 spotkanie. To jest wielka wartość Biegu po Nowe Życie, który cały czas niesie ważny przekaz, walczy z mitami dotyczącymi  transplantacji narządów, edukuje i uświadamia - cieszy się Przemysław Saleta – ambasador i współtwórca wydarzenia.

- Formuły biegu nie modyfikujemy zgodnie z zasadą „sprawdzonego się nie zmienia”Mamy natomiast „mocną” zmianę w programie – zaznacza Arkadiusz Pilarz, dyrektor Biegu po Nowe Życie.

– Postanowiliśmy, że 20. Bieg po Nowe Życie rozpocznie się o 15:00, czyli trzy godziny później niż zwykle. Dlaczego? Liczymy, że popołudniową porą jeszcze więcej kibiców przyjdzie zobaczyć nasze wydarzenie - mówi Pilarz.

- Wisła to dla nas miejsce wyjątkowe, tutaj po raz pierwszy postanowiliśmy wesprzeć Bieg po Nowe Życie – mówi Przemysław Kończal, Prezes Zarządu Santander Consumer Banku, Generalnego Partnera Biegu po Nowe Życie. 

Jesteśmy z Biegiem od 5 lat, zatem dla nas to szczególny jubileusz i kolejna okazja do fantastycznych spotkań z osobami po przeszczepieniu, ludźmi, których historie uczą nas i wzruszają, dają motywację do działania. Nasi pracownicy bardzo chętnie włączają się w tę inicjatywę charytatywną, dlatego cieszymy się, że możemy wspólnie  zaangażować się i wspierać tak ważną społecznie ideę  – dodaje.

Jako część składowa wydarzenia powraca Gala Polskiej Transplantologii „Drugie Życie”. Na dzień przed Biegiem po Nowe Życie wyróżnienia zostaną wręczone po raz siódmy.

13 maja w Hotelu Gołębiewski w Wiśle zostaną uhonorowane osoby i instytucje, które zdaniem kapituły nagród szczególnie zasłużyły się dla polskiej medycyny transplantacyjnej.

Nagrody „Drugiego Życia” w minionych latach otrzymali między innymi nieżyjący już prof. Marian Zembala – kardiochirurg, jeden z pionierów polskiej transplantologii i wieloletni dyrektor Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu, prof. Adam Maciejewski – jeden z najwybitniejszych na świecie chirurgów rekonstrukcyjnych i mikro naczyniowych, który przeprowadził pierwszą w Polsce  operację przeszczepienia twarzy, oraz prof. Wiesław Jędrzejczak, który jako pierwszy w Polsce dokonał udanych przeszczepów szpiku kostnego.

- Gala jest ważną częścią Biegu po Nowe Życie, a Bieg po Nowe Życie jako całość ważną częścią Wisły – mówi burmistrz miasta Tomasz Bujok.

Wydarzenie na trwałe wrosło w krajobraz miasta, jego idee są nam bliskie i nie wyobrażam sobie, by mogło odbywać się gdzie indziej. To przecież u nas wszystko się zaczęło – dodaje. 

- Zawsze podkreślam, że Bieg po Nowe Życie to wyjątkowy projekt z którym jesteśmy związani od samego początku czyli od 2011 roku. Hotel Gołębiewski jak zawsze z radością przyjmuje organizatorów Biegu, i zaproszonych gości - wszystkich tych, którym na sercu leży dobro polskiej transplantologii. Tych, którzy przyjechali do Wisły, by  wspólnie wspierać świadome dawstwo narządów - dodaje Jarosław Brożyna - dyrektor Hotelu Gołębiewski w Wiśle.

20 Bieg po Nowe Życie rozpocznie się 14 maja o 15:00 na rynku w Wiśle.

Nagrody BPNZ

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 1.8µg/m3 PM2.5: 1.4µg/m3