Jezioro Żywieckie będzie pogłębione. Miasto otrzyma 40 mln euro dofinansowania

Main slaskie old big

Redakcja

21 lipca, 2022

Przebywający, kilka dni temu z wizytą w Żywcu, premier Mateusz Morawiecki przekazał samorządowcom informację o kwocie 40 milionów euro przeznaczonych na rewitalizację Jeziora Żywieckiego.

Starania o to, by Jezioro Żywieckie stało się prawdziwą perełką trwają już od wielu lat.

Przypomnę, że zaczątkiem wielkiego programu jakim było Oczyszczanie Ścieków na Żywiecczyźnie, dzięki czemu na Żywiecczyźnie pojawiło się 1400 km sieci  kanalizacyjnej i 200 km sieci wodociągowej był Program Ochrony Wód Jeziora Żywieckiego. Samorządowcy z Żywiecczyzny od dawna starali się pozyskiwać wiedzę w zakresie możliwości zmian, jakich można dokonać na Jeziorze Żywieckim, sprawiając by to miejsce było nie tylko przyjazne ekologicznie, ale również turystycznie”

mówi Antoni Szlagor, burmistrz Żywca.

Miasto Żywiec ze swojej strony wybudowało już 7,4 km ścieżki dydaktyczno-przyrodniczej, z której korzystają rowerzyści, biegacze, spacerowicze, miłośnicy nordic walking i która jest jednym z najpopularniejszych miejsc w mieście”

dodał burmistrz.

Obecnie powstaje kolejne prawie 5 ścieżki rowerowo-pieszej, dzięki czemu  Żywiec będzie mieć liczącą ponad 12 km trasę, z przepięknymi widokami.

Pogłębienie Jeziora Żywieckiego i jego oczyszczenie, z pewnością sprawią, że nie będzie brakowało chętnych do inwestowania w to miejsce.

Dlatego informacja o dofinansowaniu może całkowicie zmienić przyszłość naszego regionu. To dobra wiadomość dla nas wszystkich! Bez względu na poglądy polityczne”

wskazał burmistrz Antoni Szlagor.

Źródło: UM Żywiec

Premier mateusz 800x600 s

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 16.5µg/m3 PM2.5: 15.1µg/m3