Jerzy Owsiak odwiedził szkołę w Zabrzu

402657231 869475927880860 3905227001458143604 n

Redakcja

16 listopada, 2023

Szkoła Podstawowa nr 41 w Zabrzu to pierwsza placówka oświatowa w Polsce, której patronem jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W minioną środę do szkoły przyjechał Jerzy Owsiak. 

Decyzję o przyznaniu takiego patrona Szkole Podstawowej nr 41 w Zabrzu podjęli zabrzańscy radni w lipcu bieżącego roku. Zgodę na wykorzystanie nazwy WOŚP udzielił sam Jerzy Owsiak. Od 1 września szkoła oficjalnie funkcjonuje pod nazwą Szkoła Podstawowa Specjalna Nr 41 w Zabrzu imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

- Z całego serca dziękujemy twórcom i założycielom WOŚP a zwłaszcza Panu Jerzemu Owsiakowi, że wyrazili zgodę na nadanie naszej szkole imienia tej niezwykłej organizacji. Dziękujemy Radzie Miasta Zabrze i wszystkim osobom wspierającym to nasze marzenie - informowała dyrektor szkoły, Jolanta Mazur.

Placówka w Zabrzu to pierwsza szkoła w Polsce, której patronem jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. I chociaż nowa nazwa obowiązuje już od 1 września, to oficjalne uroczystości związane z nadaniem patrona odbędą się w środę, 15 listopada. Do Zabrza przyjechał sam Jerzy Owsiak w towarzystwie swojej żony.

- Dziś byliśmy w Zabrzu, w Szkole Podstawowej nr 41, która zdołała, co uważamy za absolutny cud, zatwierdzić urzędowo imię swojej szkoły – Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To szkoła specjalna, która uczy dzieci z różnymi niepełnosprawnościami. Przykład super atmosfery, super zaangażowania, super roboty. Otwierając uroczystość nadania placówce imienia, zdecydowaliśmy także o zakupie super potrzebnych urządzeń do prowadzenia rehabilitacji, za ponad 200 tys. złotych. Akademia, która przerodziła się w fantastyczne, energetyczne spotkanie. Dzieciaki, które spędziły kilkadziesiąt godzin na przygotowaniu programu artystycznego, zrobiły to rewelacyjnie. Napawa to ogromną otuchą, że zawód nauczyciela jest tak ważnym w wychowywaniu Polaków od najmłodszych lat, a w przypadku szkoły specjalnej jest to wielokrotnie większy wysiłek, którego efekty dzisiaj pozwalały bić brawo non stop - napisał Jerzy Owsiak, dzieląc się swoimi wrażeniami z wizyty w zabrzańskiej szkole. 

Twórcy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy towarzyszyła prezydent Zabrza, Małgorzata Mańka-Szulik. Owsiak przy okazji przyjazdu do Zabrza odwiedził również kopalnie Guido. 

- Dobrą wiadomością dla dzieci jest również to, że WOŚP przekaże szkole sprzęt o wartości ponad tysięcy złotych, który będzie służył podopiecznym tej placówki - poinformowała prezydent Zabrza. 

fot. Jerzy Owsiak Facebook

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 27.6µg/m3 PM2.5: 22.8µg/m3