Jerzy Brzęczek powraca! Ma trenować klub z Ekstraklasy

Csm IMG 20210523 130338 5969e95df2

Redakcja

14 lutego, 2022

Jerzy Brzęczek ma wrócić do polskiej Ekstraklasy. Został trenerem Wisły Kraków.

Wisła Kraków zwolniła trenera pierwszej drużyny Adriana Gulę po przegranym spotkaniu ze Stalą Mielec. - Priorytetem dla klubu jest wdrożenie rozwiązania mającego pomóc w pierwszej kolejności utrzymać drużynę w Ekstraklasie i zapewnić dalszy udział w Pucharze Polski. Nazwisko nowego trenera, który podejmie się stojących przed nim zadań, zostanie podane w najbliższym czasie - poinformował klub.

Już od dłuższego czasu kibice Białej Gwiazdy przeczuwali, że dojdzie do zmiany na ławce trenerskiej i typowali w mediach społecznościowych tylko jednego trenera: Jerzego Brzęczka. Dlaczego? Jego siostrzeniec Jakub Błaszczykowski jest współwłaścicielem Wisły Kraków, a Brzęczek po historii z reprezentacją nadal pozostawał bez pracy. 

Wisła Kraków potwierdziła w poniedziałek, że to właśnie były selekcjoner reprezentacji Polski zostanie nowym trenerem Wisły Kraków. Umowa obowiązywać będzie do zakończenia sezonu 2021/2022 i zawiera opcję przedłużenia.

Brzęczek może pochwalić się wywalczonym awansem do Mistrzostw Europy, po którym został zwolniony przez ówczesnego prezesa PZPN, Zbigniewa Bońka. Wisła Kraków po 21. kolejkach zajmuje 13. miejsce i jest blisko strefy spadkowej. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 56.3µg/m3 PM2.5: 50.4µg/m3