Jechał na "podwójnym gazie", zatrzymali go inni kierowcy

Apel policji z Dabrowy Gorniczej

Redakcja

31 maja 2020

Wzorową postawą wykazali się dwaj mężczyźni, którzy ujęli nietrzeźwego kierowcę. Mieszkańcy Zabrza oraz Pyskowic zareagowali, kiedy kierowca BMW jechał całą szerokością drogi. Gdy zatrzymał samochód, ze stacyjki zabrali mu kluczyki i wezwali policyjny patrol. Jak się okazało, nieodpowiedzialny 40-latek miał w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu i stwarzał poważne zagrożenie na drodze.

Do zdarzenia doszło wczoraj tuż przed godziną 17:00 na ulicy Tarnogórskiej w Wieszowie. Dyżurny tarnogórskiej jednostki otrzymał zgłoszenie dotyczące obywatelskiego ujęcia nietrzeźwego kierowcy samochodu marki BMW. Na miejsce interwencji pilnie udali się policjanci ruchu drogowego, którzy na miejscu interwencji zastali zgłaszających.

Mężczyźni opowiedzieli policjantom, że kierowca bmw jechał całą szerokością drogi. Takie zachowanie było na tyle podejrzane, że mężczyźni postanowili to sprawdzić. Jechali za kierowcą do czasu, gdy zatrzymał on pojazd na stacji paliw. Mieszkańcy Zabrza oraz Pyskowic przyjrzeli się mu i nabrali podejrzeń, że mężczyzna może być pijany. Aby uniemożliwić mu dalszą jazdę, wyjęli z jego stacyjki kluczyki oraz natychmiast powiadomili policjantów - czytamy w komunikacie śląskiej policji

Okazało się, że świadkowie mieli rację. 40-letni mieszkaniec Ukrainy był kompletnie pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że w jego organizmie znajdowało się blisko 1,5 promila alkoholu.

Amator jazdy „na podwójnym gazie" odpowie przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara 2 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna. 

Policjanci kierują słowa uznania za obywatelską postawę świadków, którzy zareagowali na pijanego kierowcę i aby nie dopuścić do tragedii na drodze, udaremnili mu dalszą jazdę. Ich zdecydowana reakcja pozwoliła zatrzymać kolejnego kierującego, który stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia swojego oraz innych uczestników ruchu. 

Źródło: slaska.policja.gov.pl

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

12 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.1µg/m3 PM2.5: 4.6µg/m3