Jaworzno: miał trafić do izby wytrzeźwień. Zaproponował policjantom łapówkę za co trafił do aresztu

46 694001

Redakcja

15 lutego 2022

Jaworzniccy policjanci zatrzymali w sobotę mężczyznę, który próbował ich przekupić. W zamian za odstąpienie od doprowadzenia do izby wytrzeźwień 65-latek zaproponował mundurowym 600 zł. Za próbę przekupstwa funkcjonariuszy grozi mu do 8 lat więzienia.

W sobotę około 23.30 policjanci jaworznickiej patrolówki interweniowali na terenie jednej z placówek medycznych na terenie Jaworzna. Według zgłoszenia nietrzeźwy mężczyzna miał wszczynać awanturę. Ze względu na okoliczności całej interwencji, jak i zachowanie 65-latka, policjanci podjęli decyzję o doprowadzeniu mężczyzny do izby wytrzeźwień.

W trakcie przejazdu mężczyzna próbował przekupić policjantów i zaproponował mundurowym 600 złotych w zamian za wypuszczenie go.

Policjanci poinformowali go, że to, co próbuje zrobić, jest korupcją, a tym samym poważnym przestępstwem. 65- latek dalej nalegał, aby sprawę „załatwić inaczej”. Taki obrót interwencji sprawił, że mężczyzna faktycznie nie został przewieziony do izby wytrzeźwień. Zamiast tego trafił najpierw na komendę, a następnie do policyjnego aresztu. Wczoraj stanął przed obliczem prokuratora i usłyszał zarzuty. Grozi mu nawet do 8 lat więzienia.

Źródło: KMP w Jaworznie

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

29 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.8µg/m3 PM2.5: 5.2µg/m3